З чого зробити підлогу на кухні

З чого зробити підлогу на кухні

Підлога на кухні повинна відповідати багатьом вимогам. Ідеальна поверхня не псується під впливом тепла та води. Покриття дуже практичне і відрізняється простотою догляду, більш того, воно повинне мати приємний вигляд.

Матеріал вибрати дуже складно, адже кухня – не просте приміщення. Там:

  • часто падає їжа і проливаються рідини;
  • постійно змінюється рівень вологості й температура;
  • кожен день пересуваються меблі.

Ідеальне покриття повинне спокійно реагувати на вплив агресивного середовища та інших чинників. Який же матеріал буде найбільш доречний на кухні? Існує безліч варіантів. Хтось вважає керамограніт найбільш простим в плані прибирання, а когось підкорив дизайн плитки чи тепла коркова підлога. Ми розповімо вам про найкращі рішення.

Популярний та доступний лінолеум

Цей недорогий матеріал можна побачити в багатьох будинках. Завдяки спеціальному промаслюванню він радує господарів високим рівнем щільності та міцності. Всі матеріали з даної категорії відносяться до однієї з двох груп. Вони можуть бути зроблені з ПВХ або мати натуральне походження. Останній варіант – дорожчий, адже в процесі його виробництва на тканину наноситься багатокомпонентна суміш, у складі якої є деревне борошно та смоли, а також вапно і льняна олія. ПВХ-лінолеум – матеріал відносно дешевий і простий у догляді.

Від добавок залежить рівень зносостійкості і наявність додаткових властивостей, наприклад, лінолеум може мати стерилізуючі якості. Він імітує метал та плитку, має малюнок деревини або каменю, але продавлюється під вагою меблів, що не суттєво для людини, яке рідко займається її перестановкою. Середній термін служби – близько 10 років, але правильний догляд сприяє його збільшенню до 25-30. Покриття підлоги бажано очищати за допомогою теплої (не гарячою) води з милом. Лужні засоби, як і сода – під забороною. Для поліпшення зносостійкості слід використовувати полімерну мастику.

Супер міцний керамограніт і керамічна плитка

Керамограніт представляє собою матеріал, зроблений з глини, піску та мінералів. Кольором його наділяють пігменти. Керамограніт набагато міцніший від керамічної плитки і пофарбований по всій товщині. Він погано вбирає воду і відрізняється високим рівнем довговічності, здатний витримати навіть падіння каструлі. Використовується не тільки в якості покриття підлоги для кухні, купується для громадських місць, наприклад, магазинів і метро.

Серед недоліків не можна залишити без уваги крихкість, яка створює певні труднощі при транспортуванні, а також велику вагу матеріалу. Якщо шукаєте різноманітность в кольорах і візерунках, це – не ваш варіант. В іншому ж випадку можна сміливо купувати матовий керамограніт. Він легко очищається за допомогою води і спеціальних миючих засобів.

Якщо потрібен більш бюджетний матеріал – замовте керамічну плитку. Вона менш міцна, ніж керамограніт, та відрізняється високою різноманітністю текстур і візерунків. Може імітувати абсолютно будь-які матеріали та обов’язково вразить широкою палітрою кольорів та відтінків. З її допомогою ви перетворите кухню на справжній шедевр, але будьте обережні зі швами, вони брудняться і можуть руйнуватися, а малюнок на плитці блякне через деякий час.

Пробкова підлога й бетон

Пробка ще не так часто зустрічається в інтер’єрі, як популярний ламінат. Сучасний матеріал викликає певну недовіру через свою пухку структуру. У споживача виникають сумніви, пов’язані з його рівнем вологостійкості. Вони абсолютно безпідставні. Крім того, пробка швидко відновлює форму і зберігає тепло. Вона не схильна до гниття і має звукоізоляційні властивості. Однак, це дуже дороге покриття, на якому залишаються сліди меблів.

Почав стрімко набирати популярність і бетон. Люди оцінили його практичність. Бетонна підлога не боїться вологи і несприятливого впливу зовнішнього середовища. Він має низьку ціну і підходить для втілення будь-яких дизайнерських рішень, але потребує додаткового утеплення.

Дерево і ламінат

Підлога з дерева – класичне рішення. Вона може підкреслити смак і достаток господаря. Це гарне покриття, але не практичне. Дерево вбирає бруд і псується під впливом вологи і під час пересування меблів. Разом з тим, дошка або дерев’яна плитка мають високу ціну, але якщо вас не лякають всі перераховані вище фактори, вибирайте міцні породи дерева та обробляйте підлогу воском / маслами, щоб підвищити його зносостійкість.

Ламінат – дешевша альтернатива дерев’яного паркету. Він стійкий до впливу несприятливих умов і максимально простий в монтажі. Матеріал імітує камінь і різні види дерева. За ним не складно доглядати, але ламінат боїться води. Він здувається під її впливом. Навіть вологостійкі види не дають надійний захист від вологи.

Всі з перерахованих вище видів покриттів успішно використовуються для оформлення кухні. В и можете вибрати будь-який, відповідно до власних уподобань, але найбільш практичним, мабуть, буде керамограніт, а самим бюджетним – лінолеум. Втім, для фахівців компанії Капітель байдуже, на чому ви зупините свій вибір. У нас працюють професіонали, які впораються з укладанням будь-якого матеріалу.

Обговоріть всі запитання з персональним менеджером

Залишіть заявку або напишіть у месенджери, щоб наш менеджер відповів на всі запитання