Японський мінімалізм: деталі також грають роль - Kapitel

Японський мінімалізм: деталі також грають роль

Японський мінімалізм: деталі також грають роль

Деякі речі здаються нам дрібницями, що не варті уваги, наприклад, освітлення. Чи так важливо, яким воно буде? Насправді, будь-яка деталь в оформленні інтер’єру має значення. Японський мінімалізм припускає наявність великої кількості світла і, до вибору освітлювальних приладів необхідно підходити дуже ретельно. В ідеалі, потрібно підібрати комбінацію, яка буде складатися з ламп денного освітлення й елементів, які сприятимуть створенню приглушеного вечірнього світла.

Для оформлення кімнати знадобляться наступні аксесуари:

 • Абажури простої форми, які розсіюють світло. Їх роблять з рисового паперу, а прикрашають різноманітними малюнками й орнаментами.
 • Лампа акарі. Модний та сучасний світильник має каркас з бамбука або металу. Він також обтягнутий рисовим папером. Лампи відрізняються формою і кольором. Освітлювальні прилади створюють в приміщенні деяку загадковість, наповнюючи його тінями і напівмороком.
 • Лампи денного освітлення.

Японський мінімалізм навіює думки про матеріальне і духовне. Він не передбачає центрального розміщення світильників, яке звичне для європейців. Лише точкові освітлювальні прилади тут будуть доречні. За їх допомогою здійснюється ідеальне зонування простору.

Колористика

Японський мінімалізм дозволяє розслабитися і поринути в медитацію. Він призначений для релаксу. Щоб його досягти, не варто використовувати яскраві тони в оформленні квартири. Тут не має місця для кольорових акцентів і будь-яких деталей, які занадто вибиваються із загальної картини.

Для дизайну в стилі японський мінімалізм використовують світлі відтінки коричневого кольору. Білий колір також присутній в оформленні, але не в ролі основного. Разом з тим деякі елементи можуть бути доповнені темними деталями. Як приклад, можна розглянути квіти вишні з чорними вкрапленнями.

Аксесуари

Кожна деталь в оформленні повинна стати ідеальним доповнення обраного стилю. У зв’язку з цим будь-який аксесуар в японському мінімалізмі покликаний відповідати ряду вимог або ж хоча б частині з них:

 1. Функціональність. Дрібнички та сувеніри, які не мають функціонального призначення, абсолютно недоречні в інтер’єрі. Куди кращим варіантом будуть книги і кераміка.
 2. Смислове наповнення. Предмети з ієрогліфами – символи благополуччя й умиротворення, ідеально відповідають загальній концепції.
 3. Традиційність.
 4. Упорядкованість. Японський мінімалізм не сприймає хаосу. Для кожного предмета має бути своє місце.
 5. Відсутність нагромаджень. Велика кількість картин і сувенірів суперечить ідеї простого і продуманого дизайну. Скрізь повинні панувати порядок і гармонія.
 6. Знеособленість. Речі особистого характеру варто сховати від сторонніх очей.

Аскетичність і мінімалізм найкраще описують особливості Японії. Якщо ви вирішили віддати перевагу оформленню, що типове для даної країни, переконайтеся, що задум відповідає головним критеріям:

 • Не більше 3 основних кольорів.
 • Легкість і лаконічність.
 • Натуральність.
 • М’яке освітлення.

Не дивлячись на візуальну простоту, людині недосвідченій важко самостійно оформити житло в японському мінімалізмі. Дизайнер компанії Капітель зможе відобразити в інтер’єрі традиції і ментальність народу з давньою історією. Він розробить дизайн-проект відповідно до обраного напрямку і побажань замовника. Наші фахівці втілять його в життя в найкоротші терміни, щоб ви змогли побачити маленький світ у своїй квартирі та насолодитися його впорядкованістю і спокоєм.

Обговоріть всі запитання з персональним менеджером

Залишіть заявку або напишіть у месенджери, щоб наш менеджер відповів на всі запитання