Яка тепла підлога краща: водяна чи електрична - Kapitel

Яка тепла підлога краща: водяна чи електрична

Яка тепла підлога краща: водяна чи електрична

До яких хитрощів тільки не доводиться вдаватися, щоб зігрітися у квартирі взимку і в період міжсезоння. Тепла підлога – мабуть, один з кращих варіантів, адже вона має масу позитивних якостей і може використовуватися, як для основного, та й для додаткового обігріву приміщення. Існують різні конструкції, які відрізняються:

  • технічними характеристиками;
  • ціною;
  • рівнем безпеки;
  • якістю.

Найпопулярніші серед них – електричні та водяні моделі.

Електронагрівальні системи, у вигляді кабелів і матів, обігрівають кімнату завдяки наявності струмопровідної жили. Їх прийнято укладати в стяжку або шар клею. Плівкові ж підлоги нагрівають предмети, які стоять на поверхні, впливаючи на них ІЧ променями. Труби для водяної підлоги укладають в стяжку, гарантуючи рівномірний розподіл тепла по кімнаті. Теплоносій у вигляді рідини прекрасно обігріває, виключаючи утворення на поверхні холодних зон.

Водяні та електричні підлоги відрізняються один від одного в першу чергу типом теплоносія. Ціна обігрівального кабелю, звичайно ж, більш висока, до того ж для успішної експлуатації системи, виконавцю знадобитися встановити регулятор і термодатчик. У підсумку ціна комплекту перевищить вартість набору для монтажу водяної підлоги орієнтовно в 2 рази. Остання складається з труб і матів для їх укладання. Крім цього може знадобитися вузол подтьоса. Вартість експлуатації водяної підлоги також більш вигідна для користувача, якщо підігрів у будинку здійснюється за допомогою газового котла, але в разі пошкодження електрокабелю ремонт обійдеться куди дешевше, ніж ліквідація наслідків від прориву труби. З іншого боку установка терморегулятора в квартирі і застосування програмованого блоку покаже, що можна знизити витрату енергії електричної підлоги до 80%.

Безпека та надійність

Кабельна підлога сучасного покоління відрізняється високим ступенем захисту, але вона не виключає ймовірності ураження струмом під час експлуатації. Конструкція однозначно програє при порівнянні з водяною системою, яка вважається абсолютно безпечною. У зв’язку з цим, останню можна встановити в будь-якому приміщенні, навіть у кімнаті з підвищеною вологістю, яка не дуже підходить для монтажу електричної підлоги. Хоча, це можливо, якщо споживач готовий вкласти додаткові кошти на придбання дротів з високим ступенем захисту.

Звісно, плюси і мінуси є у кожної системи. Наприклад, електричний провід навіть не самої високої вартості може прослужити близько 20 років, а деякі вироби мають навіть довічну гарантію. На відміну від кабелю, регулятор і термодатчик, особливо, якщо вони низької якості, можуть часто засмучувати покупця поломками.

Як виглядає ситуація з водяною підлогою? Труби зазвичай експлуатуються довгі роки, але фітинги зношуються за 10-15 років. В результаті система виходить з ладу і, з’являється загроза затоплення сусідів знизу. В такому випадку демонтують стяжку, тому що навіть професіонал рідко встановить реальне місце протікання.

Якій підлозі віддати перевагу

Вибираючи систему, орієнтуйтеся на тип будівлі, а також на такі фактори:

  • Потужність. Водяна підлога здатна нагріти поверхню до + 50оС, а можливості кабельної зазвичай не перевищують + 15-30оС.
  • Витрати на оплату обігріву. Щоб нагріти кабельну підлогу, потрібно близько 200 Вт на метр квадратний, але її тепловіддача не перевищить 30 градусів. Водяна система зігріє приміщення набагато краще.

Що ж купувати – труби чи кабель? Вибір буде суто індивідуальним. Головне врахувати в процесі, наскільки вигідно обігрівати теплоносій і проводити ремонтні роботи в разі прояву ознак аварійної ситуації. В тому і в іншому випадку ви зможете скористатися послугами компанії Капітель. Наша команда не тільки встановить обрану систему, але і зробить будь-які ремонтні роботи після попереднього узгодження з замовником та затвердження кошторису. Зробити квартиру теплою і затишною під силу кожному, варто лише віддати перевагу досвідченим майстрам і фахівцям з бездоганною репутацією.

Обговоріть всі запитання з персональним менеджером

Залишіть заявку або напишіть у месенджери, щоб наш менеджер відповів на всі запитання