укладка ламінату львів

Як укласти ламінат на підлогу?

У радянські часи кращим підлоговим покриттям для житлових кімнат квартири або будинку вважався паркет. Він створював необхідну атмосферу затишку і тепла довгі роки. Сучасний світ різноманітності будматеріалів таке покриття позиціонує як дороге, тому в якості альтернативи з’явився ламінат. Зовнішня схожість приємно тішить око, а практичність й доступна ціна широкого асортименту дозволяють з упевненістю робити вибір в його користь. Тим паче, що укладання ламінату – це досить нескладний процес,  при певних навичках цю роботу зможете виконати самостійно. Завдяки своїй конструкції схема складання нагадує пазл, тобто створюється деякий процес гри.

Після придбання цей підлоговий матеріал повинен пройти певну адаптацію до кліматичних умов кімнати. Для цього треба розмістити його на підлозі по центру, не видаляючи заводської упаковки, та залишити на пару діб. Подальший процес монтажа відбувається при температурі 15-20 градусів й вологості не вище 50-60 %, інакше може статися деформація. Розрахунок точної витрати ламінату можна зробити після планування схеми розкладки. Вона по відношенню до віконного отвору може бути виконана трьома способами:

  1. перпендикулярно – стикувальні шви завдяки попаданню сонячних променів стають менш помітними;
  2. паралельно – відмінний варіант для вузьких кімнат, оскільки вони зорово стають ширше;
  3. по діагоналі – також зорово розширює простір, дозволяючи ділити його на зони.

Останній спосіб вимагає частого розпилювання дощок, тому збільшує витрату сировини на 15%.

Укладання ламінату: підготовка і технологія

Щоб підлога з ламінату була покладена якісно необхідно дотримуватися усіх етапів. Основа має бути рівною, без глибоких тріщин та перепадів. Якщо такі є, то необхідно їх усунути, перевіривши загальний вигляд рівнем. Можливо знадобиться зробити нове стягування, хоча найчастіше в якості основи підійде будь-яка основа з додатковим зміцненням. Далі ретельно очищають поверхню від сміття і пилу. Можливо знадобиться настил поліетиленової плівки, вона захищає чутливий ламінат від вологи, що виділяється основою. Потім слідує шар підкладки завтовшки від 2мм з поліетилену або пробки. Її укладають без нахльостування, щоб уникнути зайвих потовщень, й закріплюють скотчем.

Настил ламінату відбувається за заздалегідь вибраною схемою з дотриманням існуючої технології :

  • З’єднання дощок відбувається за рахунок шипа та паза. Перший ряд укладаємо з кута, подальший заводиться в паз під кутом 20 градусів і вставляється до клацання. Якщо приміщення великої площі, то може виникнути потреба нанесення клею при стикуванні, щоб уникнути зміщень. Але це ускладнить процес і збільшить вартість роботи.
  • Для якісної підгонки необхідно простукати сполучені панелі молотком через дерев’яний брусок. Це ущільнить стик і зробить поверхню однорідною.
  • Подальші ряди збираються за вищеописаним принципом, але головне, за допомогою спеціальних розпірок, витримати проміжок 10- 15 мм між покриттям і стіною по периметру кімнати. Завдяки йому температурні зміни не вплинуть на якість покриття.
  • Крайній ряд потребує ретельнішого підходу, оскільки знадобляться додаткові виміри і відпилювання надлишків.

Специфічні моменти

Існують деякі нюанси, які мають величезне значення. Укладання ламінату здійснюється в декілька шарів, як вже було описано вище. Кожен подальший обов’язково слід розміщувати перпендикулярно попередньому. Також виникає певна специфіка при роботі з важкодоступними місцями. Проблема замикання панелей під радіаторами опалювання вирішується підрізуванням гребенів та стикуванням із за допомогою клею. Укладання навколо труб зажадає точного виміру їх розташування. Потім знадобиться просвердлити отвір на панелі трохи більше діаметру труби, відпиляти частину, що заходить за трубу і з’єднати їх за допомогою клею.

Окрему увагу слід приділити дверним отворам. Їх підготовку починають виконувати перед початком робіт: підрізають косяки, проміряють та викреслюють розташування панелей поряд з ними. Технологічний проміжок, який по периметру приміщення закривається плінтусом, тут буде перекритий дверною коробкою. Незважаючи на загальну нескладність робіт, укладання ламінату вимагає продуманого підходу. Тому з цим краще впораються фахівці. Компанія Капітель пропонує послуги з настилу підлогових покриттів будь-якої складності. Наші професійні майстри виконають замовлення в обумовлені терміни, враховуючи усі побажання замовника. Звернувшись до нас, Ви позбавите себе від зайвого клопоту і набудете бажаного комфорту на довгі роки!

Приховати/Показати відео

Відео: Як Капітель
втілює мрії в життя!