Львів, вул. Івана Пулюя, 40, Україна
c ПН до ПТ з 9.00 до 19.00

Як правильно робити ремонт в новобудові

Багато власників нової житлової площі цікавляться, чи можна робити ремонт в новобудові? Відповідь однозначна – так! Але, потрібно знати, як правильно робити ремонт в новобудові, а також пам’ятати про безліч тонкощів і нюансів кожного етапу робіт. Тільки так ви не будете шкодувати про витрачені гроші й час.

Давайте розберемося, з чого почати ремонт в новому будинку, на які важливі моменти варто обов’язково звернути увагу в процесі проведення робіт, а також що враховувати при купівлі будматеріалів.

Ремонт з нуля: поетапні роботи

Відразу потрібно зрозуміти й прийняти, що новобудова буде кілька років усідати. Вам необхідно подумати про це ще перед ремонтом. Проте, через усідання не потрібно відкладати на потім якийсь процес, його лише потрібно трохи змінити. Так ми можемо спокійно робити ремонт і не боятися негативних наслідків його в майбутньому.

В першу чергу потрібно визначити: будете ви працювати самі чи наймете бригаду. Якщо обрано перший варіант, то роботу потрібно розподілити не за приміщеннями, а за процесами. Тобто, якщо ви заливаєте підлогу, то заливаєте її по всій квартирі, якщо монтуєте стелю, то робите все так само.

Ще перед початком «брудних» робіт необхідно продумати і прокласти всі сантехнічні комунікації з інженерними системами. Потім слід змонтувати електропроводку і перевірити працездатність кожної системи.

У новобудові завжди реалізується стандартна розводка труб і електрики. Більш того, в деяких недавно зданих будинках взагалі немає водопроводу, бо забудовник вважає, що встановлення таких систем повинен виконувати кожен власник самостійно.

1 етап: Вирівнювання підлоги

Бригада будівельників зазвичай робить стяжку підлоги в новобудові. Але, головний мінус такої конструкції полягає в тому, що вона в більшості випадків крива. І, на таку поверхню просто нереально постелити лінолеум або укласти ламінат. Таку підлогу або доводиться доводити до розуму, або повністю переробляти.

Якщо ви маєте можливість, – краще повністю переробити підлогу. По-перше, стяжка 100% буде кривою, по-друге, з плином часу будинок обов’язково осяде і на підлозі з’являться серйозні тріщини.

Більш того, якщо ви все- аки зважитеся на повне переоблаштування підлоги, то зможете реалізувати систему її підігріву, а також зведете до мінімуму ризик розтріскування через осідання, яке може тривати досить тривалий час.

Стяжка організовується «плаваючим» методом. Тобто, зі стінами вона не зчіплюється занадто жорстко, як і з залізобетонними плитами. Реалізовується це шляхом заповнення щілин по периметру підлоги спеціальним пінним матеріалом, на який припадає велика частина навантажень в процесі осідання.

На низ майбутньої підлоги необхідно стелити пінополістирол, який допоможе утеплити кімнату. А саму стяжку слід робити шаром як мінімум в 5 см. Її в обов’язковому порядку підсилюють залізною нержавіючою сіткою.

При заливці підлоги в «мокрому» приміщенні, крім перерахованих вище шарів, до підлоги додається ще й гідроізоляція, яка зводить до мінімуму ризик затоплення сусіда в разі будь-якої аварії.

2 етап: Вирівнювання стін

Оптимальне рішення для нашої задачі – гіпсокартонні плити, закріплені на каркасі. Від штукатурних сумішей варто відмовитися, адже з часом вони почнуть тріскатися. З ДКП все набагато простіше, адже між стелею і стінами можна прокласти спеціальну еластичну пластину, яка буде компенсувати результати осідання.

У ванні та кухні також краще монтувати гіпсокартонні стелі. Але, варто вибирати вологостійкі моделі, які не бояться вологи, а ще краще – встановити натяжні стелі, які ніколи не будуть кривими, і на 100% захистять вас від затоплення.

Багато хто говорить, що плити з ГК «з’їдають» дуже багато міжстельового простору. Але, подумайте про те, скільки сантиметрів займе шар клею для плитки, а скільки і сама плитка? А тепер, прорахуйте, скільки грошей ви витратите на перероблення цього всього після осідання?

Тому, варто вибирати гіпсокартон, який займає не так вже й багато простору, та в кілька разів спрощує монтаж декоративної плитки й економить фінансові кошти та час, витрачений на ремонт.

3 етап: Установка стель

монтаж потолка в новостройке

Мало в якій новобудові ви знайдете кімнату без багаторівневих стель. Але, багато хто вважає, що через осідання такі стелі просто нереально змонтувати в новому будинку і, доводиться або чекати, або задовольнятися доступними рішеннями.

В реальності в новобудові можна легко зробити кілька стельових рівнів. Монтувати їх слід на UD-профіль, закінчуючи П-подібним кронштейном. Всередині споруди обов’язково потрібно застелити пористий компенсаційний матеріал.

Якщо ви надто сильно турбуєтеся про тріщини на стелі, то багаторівневу конструкцію можна робити не тільки з одного гіпсокартону, а комбінувати її з натяжними стелями. Більш того, таке рішення буде ще й більш ефектним.

4 етап: Роботи по чистовій обробці

Після завершення чорнових робіт необхідно починати фінішну обробку. Зазвичай до неї входить фарбування або обклеювання вертикальних поверхонь декоративними матеріалами і робота з підлогою та стелею.

Цей етап вимагає дотримання особливого порядку дій. Ось вони:

  1. Облицьовуємо плиткою «мокрі» приміщення (санвузол і кухню);
  2. Фарбуємо стелю в обраний колір (якщо планувалася саме фарбування);
  3. Стелимо лінолеум або монтуємо підлогу з ламінату, паркету і т.п .;
  4. Обклеюємо стіни шпалерами чи обробляємо їх декоративним шаром штукатурки;
  5. Монтуємо плінтуси по периметру приміщення;
  6. Ставимо меблі і побутову техніку на свої нові місця;
  7. В’їжджаємо, починаємо жити в новій квартирі.

Висновок

Наостанок хочеться зазначити, що якщо ви бажаєте заселитися в квартиру, де ремонт виконаний за всіма правилами і вона повністю готова для проживання – почекайте хоч пару-трійку років, щоб будівля достатньо осіла.

Протягом цього часу експерти рекомендують виконати всі чорнові роботи: зробити вирівнювання підлоги, стін і стелі, провести електропроводку й виконати грамотну продуману розводку труб. А деяких випадках можна навіть облицювати стіни кухні керамічною плиткою.

Це були всі основні процеси, яких необхідно дотримуватися в ході ремонту в квартирі, що тільки придбали. Якщо порівнювати зі звичайним ремонтом, то відмінностей практично немає. Головне – враховувати деякі важливі нюанси.

Ремонт якого приміщення Вас цікавить?
0%

Марія

Менеджер по продажам