Як оформити стіни за допомогою рідких шпалер - Kapitel

Як оформити стіни за допомогою рідких шпалер

Як оформити стіни за допомогою рідких шпалер

Працювати з рідкими шпалерами зовсім не складно. Власник квартири може виконати необхідні дії самостійно, та для початку, потрібно визначити, в якій кількості слід придбати матеріал. Чи відомо вам, як витрачаються рідкі шпалери? Дана величина безпосередньо залежить від товщини шару. Зазвичай він становить від 3 до 5 міліметрів. Візьмемо середню цифру, 4 мм, і отримаємо витрати – 4 літри суміші на метр квадратний.

Тепер потрібно зрозуміти, як краще наносити рідкі шпалери. Для виконання завдання потрібно не тільки вміти орудувати шпателем і кельмою, ситуація передбачає наявність досвіду в підготовці поверхні для подальших маніпуляцій. Навіть така відносно неважка робота може в результаті не принести бажаного результату, якщо буде допущено ряд помилок під час підготовки стіни.

Особливості технології

У чому полягає підготовка поверхні? Вона передбачає очищення та вирівнювання стін. Рідкі шпалери добре приховують невеликі нерівності – впадини і виступи розміром до 3 мм. Дефекти більшого масштабу повинні бути видалені або зашпакльовані. Потім рекомендується заґрунтувати поверхню. Вибір ґрунтовки не обмежений, але перевагу бажано віддати засобу, який глибоко проникає в основу.

Чи можна нанести шпалери без ґрунтування поверхні? Даний вибір буде помилкою. Без якісної обробки, шпалери не зможуть порадувати вас тривалим періодом експлуатації, особливо, якщо вони нанесені на стелю.

Коли підготовка стіни завершена, можна відкрити ємність з готовою сумішшю і зачерпнути її кельмою або руками. Ком потрібно притиснути до стіни і розрівняти для отримання шару висотою не більше 5 мм. Щоб матеріал не прилипав до кельми, змочіть її водою. Використовуйте прозоре пластикове пристосування, щоб мати можливість повністю контролювати процес.

Ось і вся технологія. Вона дійсно дуже проста, та вимагає врахувати певні нюанси, наприклад, напрямок ворсу, який безпосередньо залежить від маніпуляцій кельмою. Якщо ж ви бажаєте зробити малюнок рідкими шпалерами, доведеться дуже постаратися, щоб досягти успіху.

Малюнки рідкими шпалерами

Зробити на стіні аплікацію набагато простіше, ніж квітку рідкими шпалерами, але й те, й інше – цілком доступне для реалізації. Щоб нанести малюнок на поверхню, необхідно попередньо виготовити трафарет. Візьміть будь-який щільний матеріал, наприклад, картон або плівку і відтворіть на ньому малюнок за допомогою принтера чи навіть простим олівцем.

Картинки великого розміру краще розбивати на частини. Готовий малюнок слід акуратно вирізати, щоб пізніше закріпити трафарет на стіні і заповнити шпалерами. Коли вони висохнуть, потрібно закрити картинку вирізаної формою і нанести рідкі шпалери на відкриту поверхню (основну частину матеріалу). Можна також вчинити інакше і створити в першу чергу фон. У деяких випадках не обов’язково навіть вирізати трафарет, якщо виконавець має хоча б невеликий талант художника.

Як клеїти шпалери на гіпсокартон та інші не менш цікаві питання

Рідкі шпалери – пластична суміш, яка може бути нанесена не тільки на «чисту» стіну, але і на інші поверхні. Що примітно, «поклейка» їх на гіпсокартон відбувається саме так, як описано вище, проте в цьому випадку шпаклювати доводиться:

  • місця стикування листів;
  • капелюшки саморізів.

Для закладення стиків рекомендується застосувати монтажну стрічку. Далі поверхню ґрунтують і переходять до безпосереднього нанесення шпалер. Чи є сенс в масштабному шпаклюванні? Якщо ви плануєте використовувати поверхню для нанесення різного типу матеріалів, то її дійсно треба обробити дуже ретельно.

Іноді споживачів цікавить доцільність фарбування гіпсокартонних листів. Це розумно, коли потрібне точне відтворення кольорів. Тоді поверхню фарбують водоемульсіонкою та ґрунтують. Якщо матеріал був раніше повністю зашпакльований, то немає сенсу в додатковому придбанні фарби.

Чи можна поклеїти на рідкі шпалери звичайні, паперові матеріали? Звісно, підготовка поверхні займе ще деякий час, але без цього ніяк. Якщо спробувати нанести клей поверх рідких шпалер, вони під впливом вологи обов’язково відпадуть, як і паперовий аналог. Щоб не стався подібний казус, необхідно зняти старе покриття. Потрібну ділянку слід змочити теплою водою та очистити шпателем. Що цікаво, знятий матеріал можна використовувати повторно, якщо розмочити його до пластичної консистенції.

Мрієте про незвичайний та практичний ремонт? Фахівці компанії Капітель готові запропонувати масу ідей і неординарних рішень, які змінять ваше житло до невпізнанності. Скористайтеся нашими послугами, щоб отримати швидкий та якісний результат.

Обговоріть всі запитання з персональним менеджером

Залишіть заявку або напишіть у месенджери, щоб наш менеджер відповів на всі запитання