Як оформити стіни на кухні

Як оформити стіни на кухні

Всупереч існуючій думці, кухня – приміщення, в якому можна реалізувати різноманітні ідеї для обробки стін. Існує безліч цікавих варіантів, адже мало який з матеріалів виявиться непридатним для застосування. Ми розповімо про найпопулярніші серед них і почнемо зі шпалер. Так, банально, але дуже практично.

У більшості квартир стіни прикрашені або шпалерами, або фарбою. Чому б і для кухні не підібрати відповідний дизайн? Головне, щоб він відповідав списку вимог, які є типовими для оформлення кухні. Матеріал повинен:

  • бути наділений вологостійкістю;
  • не псуватися від застосування хімічних засобів;
  • не допускати розвиток бактерій.

Вкрай бажано, якщо покриття буде зберігатися при високій температурі. Серед великої кількості засобів для обробки ви обов’язково знайдете той, що стане найцікавішим. І, їх, звичайно ж, можна комбінувати між собою.

Оздоблення плиткою

Плиткою на кухні нікого не здивуєш, але якщо раніше кахель був одноманітний, то зараз завдяки йому з кухні можна зробити справжній арт-об’єкт. Більшість купує плитку для обробки фартуха, але чому б не вийти за звичні рамки! Зараз ринок може запропонувати не тільки класичні квадратні й прямокутні варіанти. Сучасний кахель має різні форми. Є, наприклад, вироби у вигляді лусочок, а також дрібна мозаїка, яка досить привабливо виглядає на стінах.

При покупці плитки віддайте перевагу варіантам з шорсткою поверхнею. За глянцевим кахлем доглядати набагато складніше. Важливо не забути й про необхідний запас. Кількість плитки, як мінімум на 10% повинна перевищувати розрахункові показники.

Штукатурка й камінь

Штукатурка відрізняється практичністю. До числа її позитивних якостей відноситься також можливість імітувати більшість матеріалів, що відкриває джерело для втілення найнеймовірніших ідей. За допомогою штукатурки можна зробити шовкове покриття або навіть мармурову стіну. Імітація буде дуже реалістичною.

Штукатурка володіє широкою палітрою кольорів і застосовується для нанесення далеко не одним способом. Якщо шукайте універсальний і практичний матеріал, – вибирайте штукатурку! Вона органічно доповнить інтер’єр будь-якого стилю і допоможе знайти рішення для нестандартної кухні.

Кам’яна обробка дуже ефектно виглядає в приміщенні. Штучний або натуральний матеріал надає йому солідності. Він досить практичний. При цьому краще віддавати перевагу штучному мармуру. Матеріал легший від натурального каменю, і краще переносить перепади температур, вологість. Його простіше встановлювати. За допомогою декоративного каменю кухня придбає потрібну атмосферу, головне не помилитися з формами та відтінками.

Оздоблення цеглою

Матеріал успішно використовується в модному стилі лофт. Тільки уявіть собі цегляну стіну на кухні. Вона зробить приміщення більш затишним і трохи легковажним. Але, не потрібно захоплюватися. Використовуйте цеглу, наприклад, разом зі штукатуркою. Інакше кухня візуально перетвориться у в’язницю.

Щоб цегла не кришилася, її потрібно покрити спеціальною рідиною. В результаті стіна отримає захисний шар, який також не дозволить вбирати бруд. Не турбуйтеся, декоративна зона не буде схожа на зовнішню стіну дачного будиночка.

Панелі

Для обшивки найчастіше використовують вагонку або пластикові панелі. Дерев’яне оформлення більш доречне для заміського будинку, але ніхто не заборонить вам зробити його в квартирі. Якщо «смугаста» кухня – не ваш варіант, комбінуйте матеріали. Вагонкою можна обшити нижню частину стін, а для оформлення верхньої ділянки прекрасно підійдуть шпалери.

Пластикові панелі не менш різноманітні в кольорах, ніж дерев’яні. Однак, вони практично не бояться води. З іншого боку, їх краще не використовувати в зоні високих температур.

Яке оформлення виявиться найбільш придатним для вашої кухні? Яким матеріалами ви віддаєте перевагу? Розкажіть нам про свої смаки і побажання, а фахівці компанії Капітель розроблять дивовижний дизайн, який викличе захоплення. Ми реалізуємо затверджений проект в найкоротшіі терміни, щоб клієнт зміг використовувати приміщення за прямим призначенням, отримуючи задоволення від перебування в новій обстановці.

Обговоріть всі запитання з персональним менеджером

Залишіть заявку або напишіть у месенджери, щоб наш менеджер відповів на всі запитання