Львів, вул. Івана Пулюя, 40, Україна
c ПН до ПТ з 9.00 до 19.00

Як краще пофарбувати стіни на кухні?

Кухня – одно з найбільш відвідуваних місць в квартирі, особливо для жінок. Вони проводять там велику частину часу за приготуванням їжі. А після збирають усіх членів сім’ї за столом, обговорюючи події дня. Кухня сприяє створенню кулінарних шедеврів та їх споживанню. Обробка стін у такому разі повинна відповідати, тому кращим варіант їх оздоблення – це фарбування. Враховуючи величезний вибір кольорів, підібрати відтінок не складе труднощів. Рівна поверхня стін сучасно виглядає, дозволяє хазяйці легко доглядати за ними, видаляючи будь-які забруднення.

Але існують певні вимоги до матеріалів, при яких кухня стане більш комфортною, а фарбування буде виконано грамотно:

 • високий ступінь вологостійкості;
 • стійкість до зносу від засобів по догляду;
 • доступна ціна;
 • не трудомістка технологія фарбування;
 • можливість легко усунути виниклі дефекти підфарбовуванням зон.

Якщо підійти до вирішення цього питання продумано, то можливо проявити навички дизайнера по практичній обробці стін, при цьому економлячи власні засоби. Фарбування має переваги в тому, що вибраний однотонний відтінок не дратує погляд на відміну від малюнка шпалер. А він набридне, то завжди можна легко змінити її колір.

Малярні роботи та підготовка до них

Щоб кухня була повністю підготовлена, а фарбування сталося без перешкод, необхідно спершу прибрати з робочої зони усі предмети меблів. Їх треба або перенести в інше приміщення, або зсунути на середину, накривши плівкою для уникнення ушкоджень. Межу стін з плінтусами та стелею слід заклеїти малярним скотчем, таким чином фарбування станеться в строго відведених місцях, а кухня буде чистіша. Далі зайнятися підготовкою:

 1. Видалити старий обробний матеріал (кухня, забарвлена водоемульсійною фарбою може фарбуватися зверху старої), залишки штукатурки. Якщо з’явилася пліснява, то обов’язково здійснити обробку спеціальним засобом.
 2. Усунути вибоїни цементним розчином, після чого прогрунтувати поверхню стін.
 3. Вирівняти стіни штукатуркою, сіткою, що армує, акриловим шпаклюванням. Дуже важливо на цьому етапі вибрати правильні матеріали й витримати послідовність, оскільки від цього залежить подальше фарбування.
 4. Поверхню, що добре просохла, відшліфувати для гладкості та прогрунтувати, щоб фарбування надалі було щільним.

Фарбу перед використанням слід ретельно перемішати, додавши барвник. Кухня буде ідеальною, коли фарбування проходитиме з урахуванням вимог:

 • використання малярної ванночки дозволить набирати фарбу без надлишків;
 • спочатку зробити фарбування важкодоступних місць кистю, потім рівну поверхню стін, використовуючи валик;
 • наступний шар наносити тільки після повного висихання попереднього, міняючи напрям.

Вибір матеріалу та майстра

Існує величезний вибір обробної сировини широкого спектра колірної гамми, доступного за вартістю. Але кухня – це об’єкт, який вимагає особливої уваги до обробки стін, стійких до температурно-механічних дій. Тому фарбування має бути вологостійким та містити мінімум речовин, що впливають на здоров’я. Популярні водоемульсійні фарби діляться на акрилові, силікатні і силіконові. Кожен з видів має свої переваги, але усі вони довговічні, а також дозволяють поверхні дихати. Вибір кольору залежить від площі: маленька кухня стане наглядно більшою, якщо фарбування буде яскравим, велика ж дозволяє розширити діапазон відтінків.

Попри зовнішню простоту, фарбування досить морочливе зайняття, що вимагає суворого дотримання технології. Щоб кухня радувала своєю естетикою і практичністю, за обробкою стін краще звернутися до фахівців. Компанія Капітель має багаторічний досвід і пропонує будівельні послуги будь-якої складності. Фарбування, виконане нашими майстрами, порадує своєю якістю і своєчасним виконанням. З нами Ваша кухня стане шедевром майстерності, довгі роки даруючи радість усій сім’ї своїм затишком і теплом!

Ремонт якого приміщення Вас цікавить?
0%

Марія

Менеджер по продажам