Як доглядати за корковими шпалерами - Kapitel

Як доглядати за корковими шпалерами

Як доглядати за корковими шпалерами

Нині в тренді екологічність та натуральність. Ці характеристики важливі і в тому випадку, коли мова йде про оздоблювальні матеріали. Якщо ви віддаєте перевагу природності у всьому, зверніть увагу на настінне покриття із пробки. Воно має не тільки натуральне походження, але і високий ступінь звукопоглинання та відмінні теплоізоляційні властивості. Матеріал являє собою вкрай несприятливе середовище для розвитку цвілі і, крім всього вищезгаданого, він – гіпоалергенний.

Пробка досить універсальна. Її купують для обробки різних приміщень, але дитяча і спальня будуть найбільш вдалими варіантами для застосування. М’які теплі відтінки створять атмосферу затишку. Пружний матеріал легко відновиться після механічного впливу і не втратить своїх якостей в результаті під дією сонячних променів. Пробкові шпалери мають не найнижчу ціну, та список їх переваг лише свідчить на користь того, що запланована вами покупка, безумовно, виявиться вдалою.

Головні правила догляду

Панелі та шпалери з пробки невибагливі, та лише забезпечення сприятливих умов здатне продовжити термін їх експлуатації:

 • оптимальна вологість становить близько 50%;
 • прийнятна температура – в межах 20-25оС.

Якщо повітря в кімнаті дуже сухе, не варто нехтувати примусовим зволоженням. В іншому випадку пробка пересохне, і шпалери розтріскаються. Разом з тим надмірне зволоження також не буде корисним. Пробка практично не боїться вологи, але лакове покриття створить додатковий захист, не варто ним нехтувати.

Як же все-таки доглядати за пробкою?

 1. Час від часу протирати. Пробка антистатична, вона практично не накопичує пил, але потребує очищення від бруду та жиру. Для освіження оптимально підійдуть спеціальні склади або щадні миючі засоби.
 2. Використовувати бавовняну ганчірку. Скребки та агресивні розчинники тільки зіпсують поверхню матеріалу.
 3. Мити за допомогою пилососа. Дана дія допустима, якщо виробник шпалер зазначив цю можливість у інструкції. В іншому випадку пилосос використовують виключно для усунення пилу сухим методом.
 4. Видаляти плями за допомогою дрібнозернистої наждачки. Її застосовують, якщо забруднення не вдається прибрати іншими, більш делікатними способами. При порушенні цілісності шару, ділянку обробляють лаком. Якщо подряпана поверхня, яка вже покрита воском, потрібно лише вплинути на неї будівельним феном і, подряпини затягнуться самостійно.

Як оновити настінне покриття з пробки

Коркові шпалери бажано оновлювати кожні 6 місяців, використовуючи засоби для захисту і полірування. Вони усунуть плями, потертості та інші дефекти або зроблять їх менш помітними. Після обробки, захист і герметизація матеріалу якісно покращиться. Виникне функціональна глянцева або матова плівка, яка буде відштовхувати воду і бруд.

Перш, ніж використовувати засоби для полірування, потрібно уважно вивчити їх інструкцію. В процесі важливо дотримуватися наступних рекомендацій:

 • Перед обробкою пробка повинна бути чистою і сухою.
 • Щоб отримати однорідний склад, потрібно добре збовтати поліроль перед застосуванням.
 • Обробляти поверхню необхідно при дотриманні температурного режиму, який зазначений у інструкції.
 • Засіб наносять на х/б тканину і втирають у покриття.
 • Повторна обробка допустима лише після висихання поверхні.

Виробники пропонують масу засобів для догляду за пробкою. У складі деяких є спеціальні добавки, наприклад, віск. Споживач має право зробити вибір виходячи з власних уподобань. Багато засобів виготовлені з олії – льняної, соняшникової та ін. Вони покращують водовідштовхувальні властивості пробки і роблять її більш міцною, а додавання пігментної пасти сприяє корекції відтінку шпалер.

Настінне коркове покриття – дуже цікаве та екологічне рішення для дому і квартири, проте, чи зможе воно стати гармонійною частиною існуючого інтер’єру? Фахівці компанії Капітель допоможуть не тільки розробити дизайн приміщень, а й повною мірою реалізувати його в реальності. У нас працюють професіонали. Вони здатні дивувати, пропонуючи самі неординарні рішення. Капітель – ми робимо ремонт відповідно до планів і в рамках обумовленого бюджету. Ви будете задоволені результатом!

Обговоріть всі запитання з персональним менеджером

Залишіть заявку або напишіть у месенджери, щоб наш менеджер відповів на всі запитання