Львів, вул. Івана Пулюя, 40, Україна
c ПН до ПТ з 9.00 до 19.00

Все про вбудовану шафу-купе

Місце для зберігання одягу в квартирі завжди має бути продуманим та функціональним. Сьогодні популярними є шафи-купе, котрі займають всю висоту стіни та можуть вміщати в собі не тільки одяг, але й додатковий спальний комплект, постільну білизну або сезонні речі. Але, для того аби спроектувати таку шафу, потрібно розібратись із її видами та особливостями.

Чому краще обирати вбудовану?

Основною перевагою такого виду шафи, є максимальне використання простору. Ви можете заповнювати верхні полиці, котрі у звичайній шафі відсутні через її висоту. Наприклад, стандартна висота стандартної шафи – 200-220 см, в той час як вбудованої – від 250 і вище, в залежності від висоти кімнати.

Другим плюсом цієї шафи є її нижча ціна у порівнянні із корпусною шафою-купе. Вбудована не має бокових та задньої стінок, так як вмонтовується безпосередньо в нішу. Вам потрібно тільки придбати двері та внутрішні полиці.

Який вид дверей обирати?

Шафи-купе зазвичай роблять із двома видами дверей: розсувні та класичні. Перший варіант працює за принципом, коли двері зверху та знизу їздять на роликах у спеціальних карнизах. Їхньою перевагою є малогабаритність, тобто вони не потребують додаткового простору для відкривання. Проте, ви не зможете одночасно відкрити дві половини шафи і для того, аби вони стояли на місці, потрібно поставити шафу на рівну поверхню, без кутів нахилу.

Класичні двері відкриваються за принципом стандартних міжкімнатних дверей, встановлених на завісах. Недоліком є потреба додаткових 60-70 сантиметрів простору перед шафою, аби ви могли їх відкрити. Плюсом є можливість одночасно відкрити дві половини шафи (зручно при прибиранні на полицях та перестановці речей) та якщо поставити шафу на нерівну підлогу, двері будуть закриватись.

Чим облицювати двері?

Для оздоблення зовнішньої сторони шафи ви можете використовувати різноманітні матеріали, які можуть або зробити її непомітною або, навпаки, додати родзинки до вашого інтер’єру.

 • ДСП. Бюджетний варіант оздоблення з великою палітрою кольорів та фактур. Недоліком такого матеріалу є залежність від температурного режиму, тому якщо у вашій кімнаті бувають різкі перепади температури, то краще утриматись від такого варіанту оздоблення.
 • Дзеркало. Не тільки екологічні, але й дозволяють візуально збільшити простір. Також можуть замінити додаткове дзеркало в кімнаті. Мінусом такого покриття можна вважати схильність до пошкоджень (тріщини та надломи) та бруду (відбитки пальців).
 • Піскоструй. Матове покриття та малюнки, нанесені таким способом вирізняються своєю стійкістю до сонячного проміння, тобто не змінюють свій колір. Проте, таку поверхню слід мити тільки тими засобами, які не залишають розводів.
 • Фотодрук. Наноситься на різні поверхні (ДПС та скло) та дозволяє втілити найсміливіші ідеї. Недоліком є те, що якість зображення залежить від розмірів дверей (чим більша площа покриття, тим гірша якість зображення).
 • Ротанг та бамбук. Екологічні та якісні матеріали. Можуть стати гарним акцентом в інтер’єрі. Серед переваг можна виділити такі: вологостійкість, довговічність, стійкість до перепаду температур та сонячного проміння.

Які недоліки?

Як і будь-які меблі, шафи-купе мають свої недоліки, котрі варто згадати:

 • Погана вентиляція. Через те, що вбудовані шафи вмонтовані у ніші в стіні, повітря гірше циркулює всередині, тому одяг може вбирати поганий запах або зайву вологість. Корпусні шафи кращі тим, що полиці відокремлені від стіни задньою панеллю.
 • Єдине місце. Вбудовану шафу-купе ви не зможете перемістити у кімнаті, так як карнизи кріпляться до стелі та підлоги та й не всюди ви зможете зробити спеціальну нішу.

Складові

Для того, аби максимально використати простір в шафі, ви можете встановити такі комплектуючі:

 • Полиці. Бувають вони висувні або стандартні. Рекомендована висота між полицями 30-40 см, а глибина – 50-70 см.
 • Ящики. Висувна конструкція, яку можна зробити у вигляді комода або по-окремо розмістити по всій площі шафи.
 • Штанги та пантографи. Призначені для того, аби вішати одяг на вішаках. Висота залежить від довжини одягу: для довгих речей – 145-160 сантиметрів, для коротких – 95-120. Пантограф підійде для верхньої частини шафи, адже його можна опускати на низ за допомогою спеціальної ручки.
 • Сітки та кошики з сітки. Підходять для зберігання взуття, сумок та різного одягу. Добре провітрюються.
 • Спеціальні вішалки. Для штанів, шарфів, сумок тощо. Бувають висувні та стаціонарні.

Якщо ви вирішили встановити вбудовану шафу-купе, то наші дизайнери допоможуть вам знайти ідеальне місце для неї так, аби вона вписувалась в інтер’єр та була функціональною.

Ремонт якого приміщення Вас цікавить?
0%

Марія

Менеджер по продажам