Вибираємо ламінат для дому та квартири - Kapitel

Вибираємо ламінат для дому та квартири

Вибираємо ламінат для дому та квартири

Покриття з ламінату практично не відрізняється від благородного паркету. Воно не таке довговічне, але більш доступне і просте в монтажі. Ламінат, у традиційному виконанні, складається з деревоволокнистої плити та паперового шару з малюнком. Той має захисний шар, наприклад, із меламінової смоли. Дорогий ламінат відрізняється підвищеною зносостійкістю та корундом у складі.

Верхній шар матеріалу стійкий до хімічних речовин та подряпин. Він не стирається і не боїться ультрафіолету. Різноманітність ламінату суттєво ускладнює процес вибору. Матеріал якого класу найкраще замовити для квартири? А який ламінат ідеально підійде для офісу? Потрібно розібратися.

Ламінат: різновиди

Матеріали для оформлення квартири потрібно вибирати, орієнтуючись на їхню практичність і довговічність. Чим вищий клас ламінату, тим кращі ці якості та вища вартість. Необхідний вид визначають виходячи з характеристик приміщення. Для будинків та квартир підходить побутовий ламінат. Він має недостатній рівень зносостійкості, щоб застосовуватися в місцях з високою прохідністю. Ламінат 21 класу здатний прослужити не більше 2 років, в той же час, ламінат 23 класу успішно експлуатуватиметься років до 6.

Якщо потрібен матеріал для офісу, бажано придбати комерційний ламінат. У квартирі він може експлуатуватися до 10-15 років, та якщо йдеться про ламінат 34 класу, який купують для торгових центрів, слід врахувати, що за домашніх умов він може служити десятиліттями. Перед маркуванням матеріал проходить випробування на вологість, міцність, стирання і т.д. Знаки на упаковці розповідають про його реальні характеристики. Матеріал успішно імітує:

 • дерево;
 • шкіру рептилій;
 • метал, який чудово підійде для приміщення у стилі хай-тек;
 • камінь.

Дизайнерські ж варіанти взагалі вражають своїм незвичайним виглядом. Візерунки, фактури, кольори – моделі суттєво відрізняються від класичних. Поверхня ламінату може зріз деревини або нагадувати старе дерево з тріщинами та потертостями. Вона буває глянсовою та шорсткою, лакованою і вощеною або ж нагадує дошку, ледь згладжену рубанком.

Найбільш поширений ламінат прямокутної форми, довжиною 120-200 см. Його легко укладати. Квадратна плитка має більш високу ціну. Вона є ідеальною для нанесення складних візерунків. При цьому замкові з’єднання можуть відрізнятись. Найчастіше зустрічаються такі різновиди:

 1. Шип-шпунт. Клейове з’єднання, яке нині рідко характерне для ламінату.
 2. Паз-шип. Не дуже практичне, адже істотно ускладнює заміну дощок, бо матеріал проклеюється і підганяється із застосуванням киянки.
 3. Lock – вдосконалене замкове з’єднання. Шип, потрапляючи до паза, надійно фіксує дошку. Також її неможливо замінити без пошкодження елемента.
 4. Click – дозволяє укласти та зафіксувати ламінат без клею й молотка. Дошку під кутом вставляють у паз і кладуть на підлогу. Це з’єднання відрізняється міцністю та надійністю, але за необхідності матеріал легко демонтується.
 5. Комбіновані з’єднання вважаються найзручнішими і поєднують у собі найкращі якості попередніх систем.

Ламінат: реакція на воду

Матеріал погано реагує на вологу? Звісно, так було донедавна. Тепер з’явилися вологостійкі моделі з HDF-панелей. Прекрасне рішення, враховуючи те, що матеріал часто кладуть на бетонну основу. Поява конденсату в такій ситуації – цілком передбачуване явище. Куди подітися зайвій волозі? Вона вбирається у покриття, провокуючи розвиток цвілі та швидке гниття, але вологостійкий ламінат рятує становище. Можна придбати один з декількох різновидів:

 • Виріб із вінілу або пластику. Так, не натуральний, проте він зовсім не страждає від зайвої вологи.
 • Ламінована підлога. Покриття, до складу якого входить підвищена кількість смол. Перебування у воді до 6 годин залишиться без наслідків.
 • HDF панелі. Ламінат 32 та 33 класу наділений вологостійкістю.

Щоб мінімізувати згубний вплив вологи, рекомендується робити укладання ламінату з підкладкою. Водночас слід врахувати, що навіть вологостійкий матеріал не підійде для лазні чи сауни. Сучасне покриття може використовуватись у кімнатах, де вологість не перевищує 70%. Воно не постраждає від частого миття, не зіпсується і від пролитих рідин, якщо ті будуть швидко прибрані з поверхні.

Як укласти ламінат? Якій марці матеріалу віддати перевагу? Як швидко оновити оформлення стін та стелі? Фахівці компанії Капітель знають відповіді на ці та інші питання, пов’язані з ремонтом житла. Вони зроблять його в стислі терміни і за прийнятну ціну.

Обговоріть всі запитання з персональним менеджером

Залишіть заявку або напишіть у месенджери, щоб наш менеджер відповів на всі запитання