укладання паркету

Укладання паркету – технологія і правила

Паркет – натуральне покриття для підлоги, яке створить затишну атмосферу у Вашому будинку. Такий комфорт вимагає чималих витрат, а також акуратності та уважності при укладанні. Важливим чинником для його монтажу та експлуатації є довкілля приміщення, оскільки ця сировина є дуже чутливою до змін кліматичних умов. При надмірно сухому повітрі може статися усихання, а у разі надлишку вологи навпроти виникне розбухання, що приведе до ефекту ” човника”. Тому перш, ніж вибрати підлоговий матеріал, оцініть клімат свого житла. Це дозволить створити комфорт надовго та уникнути зайвих витрат.

Процедура повинна неодмінно розпочинатися зі складання плану. Далі укладання можливо здійснити власними силами, але знадобляться певні знання і навички. Проте на сьогодні максимально якісно така робота виконується тільки професійними майстрами. У будь-якому випадку, на початковому етапі необхідно з’ясувати міру нерівності підлоги. Якщо перепади перевищують 2 см, то треба зробити цементне стягування. При нерівностях менш ніж 2 см досить вирівняти поверхню за допомогою спеціальних сумішей. Для захисту бетонних перекриттів від попадання розчину використовується поліпропіленова або фольгована плівка, краї якої потрапляють під плінтус.

Технологія і нормативи укладання

Монтаж паркету на стягування може здійснюватися тільки після її повного висихання. На це може піти від 5 тижнів до 3 місяців залежно від товщини шару. Далі технологія укладання включає наступні етапи:

  • Настил фанери. Лист заздалегідь розпилюють на рівномірні частини, оскільки це дозволяє зняти зайву внутрішню напругу. Товщина її підбирається така, яка буде трохи тонша за паркет. Щоб зчеплення стягування і фанери було надійним наносять грунтовку і спеціальний клей. Настилають фанеру зі зміщенням за типом “цегляна кладка” і фіксують саморізами.
  • Шліфування фанери. Витримавши технологічну перерву 2-3 дні виконують шліфування для усунення перепадів.
  • Укладання паркету. Матеріал повинен пролежати в приміщенні до процесу монтажу близько 5 днів, щоб адаптуватися до температури й вологості приміщення. На фанеру наносять паркетний клей. Щоб прибрати надлишки клею паркет пристрілюють по ребру.
  • Шліфування. Витримують ще одну технологічну перерву близько тижня, щоб зайва волога випарувалася. Шліфування усуває бруд і деформацію планок після перерви та проводиться різними видами устаткування, враховуючи міру дефекту й важкодоступність місця.
  • Покриття лаком. Перед лакуванням наносять шар грунтовки, яка просочує дерево, зберігає його колір і зменшує витрату лаку. Розкривають лаком у 2-3 шари, але перед останнім нанесенням шліфують спецмашинкою для усунення ворсу дерева, що піднявся, при контакті з лаком.

Існують також способи настилу на лаги й чорнову підлогу, які позбавлені трудомістких вологих процесів і економічні за часом. Перший варіант дозволяє використати простір між лагами під проведення комунікацій, а другий, не зважаючи на простоту, дуже відповідальний, оскільки вимагає ретельної діагностики старої підлоги.

Вибір способу укладання і виконавців

Для краси та точності малюнка необхідно заздалегідь зображувати його на папері з урахуванням розмірів планок і площі підлоги приміщення. Починати слід з середини кімнати, заздалегідь позначивши її натягненням шнура. Таким чином, далі робимо укладання згідно вищепереліченої технології. Паркетна підлога приваблива тим, що можна створити різні види малюнків, розташовуючи планки під певними кутами. Але перш ніж вибрати малюнок за своєю перевагою, слід розрахувати витрату матеріалу. Деякі види паркетних візерунків досить трудомісткі і мають велику витрату сировини, що спричинить збільшення витрат.

Враховуючи можливість дізнатися про способи укладання з різних джерел у багатьох власників виникає бажання виконати цю роботу самостійно, економлячи гроші. Але підлога повиненна прослужити багато років, тому буде образливо, якщо щось не вийде. Саме тому слід запросити кваліфікованих фахівців. Майстри компанії Капітель виконають роботи по укладанню паркету якісно і в обумовлений термін. Вони допоможуть не лише точно розрахувати необхідну кількість матеріалу, але також організовують його купівлю зі знижкою і доставку на об’єкт. З нашою допомогою Ви позбавите себе зайвого клопоту, а затишна підлога власного будинку порадує ще довгі роки!

Приховати/Показати відео

Відео: Як Капітель
втілює мрії в життя!