Типові помилки під час обробки стін - Kapitel

Типові помилки під час обробки стін

Типові помилки під час обробки стін

Здавалося б, що таке стіна в будинку – звичайна вертикальна поверхня, не більше, але саме від неї залежить комфорт проживання та загальний настрій мешканців квартири. Неприємний відтінок або принти, що викликають напади злості, нерівності – все це абсолютно не радує. Як уникнути прикрих помилок, адже буває, що навіть ретельний підбір кольорів/відтінків у підсумку обертається величезним розчаруванням? Іноді й віртуальна примірка не гарантує ідеального результату і, в процесі фарбування стін споживач помічає, що відтінок, м’яко кажучи, не зовсім той, який потрібен. Йому залишається змиритися або з невдалим ремонтом, або із зайвими витратами. Але, можна уникнути виникнення подібної ситуації.

Часто причиною прикрих помилок стає замовлення оздоблювальних матеріалів в інтернет-магазинах. Так, часом це – дуже зручно, але через екран гаджета неможливо отримати повноцінне уявлення про колір і фактуру. У приміщенні, на стінах, вони виглядають зовсім інакше. Що цікаво, їх сприйняття змінюється залежно від освітлення в кімнаті, та й в будь-якому випадку, матеріал краще побачити наживо, хоча навіть так існує ймовірність помилки. Людина сприймає один і той же відтінок по-різному: чим більше відрізок шпалери, тим чіткіше розуміння – підходять вони чи ні. У зв’язку з даною особливістю, потрібно добре зважити всі за і проти, перш ніж повністю довіритися зразкам мініатюрного розміру.

Щоб знайти колір, який ідеально підійде для конкретного інтер’єру, бажано пофарбувати кілька ділянок стіни в різні відтінки, щоб оцінити їх вдень і при штучному освітленні. Шпалери також рекомендується «приміряти» або, як мінімум ретельно розглянути в салоні, розгорнувши рулон на тлі однієї зі стін.

Візуальний шум, дисбаланс кольорів та фактур

Раніше було прийнято обклеювати всі стіни однотипними шпалерами. При цьому смак власника квартири практично не мав значення – купувалося те, що пощастило дістати в умовах дефіциту. Знайти шпалери з ненав’язливим малюнком вважалося величезною удачею, тоді як від надто активних принтів кімната візуально зменшувалася, та й самі зображення часом викликали головний біль.

У сучасних інтер’єрах рідко зустрічається подібне стилістичне оформлення. Якщо ж власник житла хоче віддати данину традиціям, йому слід звернути увагу на однотонні шпалери або вироби з дрібним ненав’язливим малюнком. В іншому випадку він отримає джерело візуального шуму. Бажано комбінувати різні типи покриттів або поєднувати шпалери з різними малюнками, створюючи акцентну стіну.

Підбирати покриття потрібно грамотно, віддаючи перевагу матеріалам від одного виробника з однієї колекції. Експериментувати самостійно – ризиковано, краще попросити поради у професіонала, інакше існує велика ймовірність дисбалансу малюнків, фактур, відтінків. При виборі ж облицювальної плитки можна випадково придбати матеріали різної товщини.

Усадка та ґрунтовка

Асортимент шпалер настільки різноманітний, що легко підібрати паперовий виріб на будь-який смак, але його поклейка в новобудові ризикує стати однією великою помилкою. Вся справа в усадці, коли стіни нерідко стають трохи перекошеними і покриваються мікротріщинами. Непластичний матеріал в результаті рветься та морщиться, тому, якщо ви категорично налаштовані на поклейку шпалер у новому будинку, зверніть увагу на вінілові, які найкраще витримують процес усадки.

Якщо ж власник квартири прийняв рішення пофарбувати стіни, не варто нехтувати їх попереднім ґрунтуванням. На жаль, пропустивши даний етап, не вдасться заощадити: результатом подібних дій стане нерівномірне фарбування або перевитрата матеріалу.

Після ґрунтування стіни стають менш гігроскопічними, але це далеко не все:

  • використання адгезійної ґрунтовки поліпшує зчеплення покриття;
  • антисептичний засіб захищає поверхню від поширення грибків і бактерій;
  • протипожежна ґрунтовка робить стіни вогнетривкими.

Вибір слід робити особливо ретельно, орієнтуючись на якості матеріалу, які будуть найбільш важливі у конкретному випадку. Ґрунтування убереже від перепадів тональності, та потрібно дотримуватися всіх рекомендацій, що зазначені виробником, в тому числі наносити вказану кількість шарів. Тоді колір фарби максимально розкриється на стіні і покриття не зіпсується через нетривалий період.

Якщо нанести штукатурку без попереднього ґрунтування поверхні, декоративний шар швидко стане сухим і крихким. Він легко розтріскається та осиплеться. Не потрібно ним нехтувати і перед наклеюванням шпалер, адже це – відмінний спосіб поліпшити зчеплення матеріалів.

Фахівці компанії Капітель знають всі тонкощі та секрети успішного ремонту. Вони позбавлять клієнта від зайвих турбот і запропонують йому цікавий проект, який дозволить зробити житло комфортним та візуально привабливим. Ми цінуємо кожного замовника і гарантуємо швидкий результат.

Обговоріть всі запитання з персональним менеджером

Залишіть заявку або напишіть у месенджери, щоб наш менеджер відповів на всі запитання