
Таємниці венеціанської штукатурки
Вибираючи внутрішню обробку для приміщень, хочеться в результаті отримати ідеальні стіни, які будуть дарувати гарний настрій багато років. Бажання оформити будинок красиво і практично виглядає цілком природним. Як його реалізувати? Зверніть увагу на венеціанську штукатурку, яка відрізняється високим рівнем зносостійкості і простотою в догляді. Завдяки еластичній фактурі, її можна нанести навіть на криву стіну.
Візуально венеціанська штукатурка нагадує мармурову поверхню. Воскове покриття дозволяє її легко відмити і добре відштовхує пил. Коли дивишся на стіну, іноді складається враження, що вона світиться. Секрет криється в фактурі матеріалу, яка відмінно відбиває світло. Якщо правильно розташувати освітлювальні прилади, можна створити ефект таємничого світіння. Для більшого шику в суміш додають золоті, перламутрові і срібні компоненти. Якщо ж завдання полягає в посиленні світловідбиваючого ефекту, варто відшліфувати готову поверхню глянсовим або прозорим воском.
Де винайшли венеціанську штукатурку?
Якщо судити з назви, можна припустити, що вона родом із Венеції, хоча це зовсім не відповідає дійсності. Її придумали римляни, які часто використовували мармур в будівництві і ліпили з нього героїв та богів. Після їх активної діяльності залишалося дуже багато відходів у вигляді пилу та крихти. Заповзятливі люди придумали, яким чином застосовувати фракцію мармуру. Вони додавали в неї гашене вапно, і отримували суміш, якою згодом покривали стіни.
Венеціанська штукатурка виявилася найкращим варіантом для споживачів, які не мали достатньо коштів для придбання справжнього мармуру. Більш того, виявилось, що з нею набагато простіше працювати, ніж з кам’яними брилами. Штукатурку можна було наносити у важкодоступні місця і застосовувати там, де обробка мармуром здавалася абсолютно неможливою.
Про вдалу комбінацію пилу з вапном згадали в епоху Відродження, і особливої популярності матеріал набув саме у Венеції. За минулі століття склад штукатурки практично не зазнав змін, хіба що додалися численні пігменти, які дозволили фарбувати її в різні кольори. Зараз на ринку також можна придбати матеріали, котрі містять пил з оніксу або кварцу і з’єднані вапном чи акрилатами.
Чому «венеціанка» рідко зустрічається в інтер’єрі
Ця штукатурка дуже примхлива. Перед її нанесенням потрібно підготувати стіну дуже ретельно – обштукатурити і заґрунтувати із застосуванням складів глибокого проникнення. Правильно підготовлена поверхня повинна:
- виглядати рівною;
- не мати дефектів і жирових плям;
- не пилити;
- слабо абсорбувати вологу.
Досить часто поверхню армують і обробляють еластичною шпаклівкою. Штукатурку наносять у 3-10 шарів, мазками з колірною розтяжкою. Потім її затирають, аж до набуття ідеальної гладкості. Чим більша кількість шарів, тим ефектніше виглядає покриття, а додаткова обробка воском дозволяє йому набувати вологостійкості. Щоб працювати з венеціанською штукатуркою, потрібно бути майстром, який зможе створити ексклюзивну поверхню, коректуючи товщину шарів і колірні переходи. Якщо штукатурити звичайним способом, неможливо зробити справжній шедевр.
Плюси й мінуси матеріалу
Венеціанська штукатурка може бути використана для оформлення будь-яких приміщень. Ця суміш далеко не найдешевша і передбачає вона надзвичайно трудомістку обробку стін. Наносити штукатурку самостійно – дуже складно. Це реально, та лише після довгих та виснажливих тренувань, тому куди доцільніше найняти фахівця.
Як бачите, мінусів зовсім мало, набагато більше у матеріалу позитивних якостей:
- висока зносостійкість, в середньому не менше 10 років;
- можливість реставрувати покриття;
- маскування дефектів поверхні;
- паропроникність;
- стійкість до вологи і перепадів температур;
- екологічність;
- пожежна безпека.
Венеціанська штукатурка дуже зручна в експлуатації. Скориставшись послугами фахівця компанії Капітель, ви отримаєте неймовірно красиве покриття. Справжній майстер зможе зімітувати поверхню у вигляді малахіту, шовку чи оксамиту, навіть шкіри або травертину. Завдяки маніпуляціям професіонала венеціанська штукатурка органічно доповнить будь-який інтер’єр.