Силіконова фарба – універсальний склад - Kapitel

Силіконова фарба – універсальний склад

Силіконова фарба – універсальний склад

Щоб досягти бажаних результатів при виконанні ремонтних робіт, одних навичок та знань майстра буде недостатньо, хоча вони мають суттєве значення. Якість використовуваних матеріалів – не менш важливий фактор. Який із них добре підійде для фарбування стін, підлоги та інших поверхонь?

Споживач часто «губиться» серед різноманіття лакофарбової продукції. На ринку представлено чимало цікавих варіантів, у тому числі силіконові фарби. Унікальний продукт створено з додаванням кремнійорганічних сполук, тобто, смол. Саме вони роблять фарбу універсальною, матеріал відмінно підходить як для внутрішніх, так і для зовнішніх робіт. Крім смол у складі є вода та органічні частинки, іноді – сополімери акрилу. В силіконовій фарбі немає речовин, які здатні нашкодити здоров’ю.

Особливості матеріалу

Фарба на основі кисневмісних смол може наноситися без застосування респіратора та інших захисних пристроїв. Її сміливо використовують навіть при закритих вікнах, адже немає необхідності у забезпеченні постійного припливу свіжого повітря. Силіконова фарба має й інші переваги:

  • Різноманітність кольорів та відтінків. Рідний колір – білий, та фарбу можна змінити за допомогою барвників.
  • Універсальність. Емульсію застосовують як для зовнішніх, так і для внутрішніх робіт.
  • Довговічність. Не важливо які поверхні були пофарбовані. Підлога на кухні, стіни у ванній, фасад будівлі – вони будуть виглядати ідеально навіть через 20 років.
  • Стійкість до механічного впливу.

Силіконову фарбу легко наносити на поверхню. Пофарбований елемент практично не забруднюється навіть через тривалий час. За наявності потреби ділянку просто омивають водою.

Чи є недоліки у силіконових фарб? Звісно. Емульсія газопроникна, тобто, абсолютно не підходить для фарбування армованих бетонних конструкцій, адже сприяє утворенню іржі. Однак, виробники експериментують, щоб отримати антикорозійний склад. З іншого боку, силіконова емульсія категорично не підходить для економного ремонту, адже має досить високу ціну та гарантує великі витрати при нанесенні на дерево. Якщо ж бюджет дозволяє, є сенс розглянути цей варіант докладніше.

Силіконова фарба, якості, що виявляються в процесі експлуатації

Силіконова емульсія формує вологостійке покриття, адже такою є особливість смол. Матеріал відмінно підходить як для ванної кімнати, так і для фасадних робіт. Якщо нанести склад на штукатурку, неважливо всередині або зовні приміщення, можна відзначити таку якість, як паропроникність. Фарба якісно заповнює порожнечі чорнової поверхні та гарантує високий ступінь зчеплення. Вона не відшаровуватиметься в процесі експлуатації.

Термостійкий матеріал не розм’якшується і не лопається, підвищена температура не завдає покриттю жодної шкоди. Матове покриття виглядає дуже естетично. Її колір не змінюється під впливом ультрафіолету навіть через роки.

Силіконова емульсія чудово вирівнює поверхню, заповнюючи тріщини завглибшки в кілька міліметрів. Більше того, на покритті не побачиш цвілі. Фарба є стійкою до розвитку мікроорганізмів.

Склади для внутрішніх та зовнішніх робіт

Фасадну силіконову фарбу поділяють на 2 групи: ґрунтовка та захисна емульсія. Їх якості подібні, особливо, що стосується формування вологозахисного покриття. Проте, ґрунтовка найкраще підходить для створення основи під декоративне оздоблення. Вона добре захищає поверхню від дії негативних факторів. А захисну емульсію наносять на утеплену та оштукатурену стіну з метою створення фінішного шару.

Фарба для внутрішніх робіт має високі експлуатаційні характеристики. Силіконове покриття на стелі не потребує особливого догляду. Воно практичне й функціональне, не брудниться. На кухні емульсія захищає стіни від пари та газу. Сформоване покриття радує вологостійкістю і дуже легко очищається.

Силіконова емульсія. Як з нею працювати

Дотримання нескладних правил позбавить споживача від майбутніх розчарувань. Якісний матеріал складається з мінімальної кількості хімічних речовин і має не найнижчу ціну. Завжди потрібно звертати увагу на склад та термін придатності емульсії. Наносити її можна за допомогою пульверизатора або валика за плюсової температури. Зверніть увагу, довгий ворс істотно збільшує витрати матеріалу.

Емульсією не фарбують вологу поверхню. Основу попередньо готують, очищаючи від пилу та жиру. Великі нерівності потрібно видаляти, а дрібні тріщини самоусуваються у процесі фарбування. Для покращення зчеплення бажано додатково скористатися ґрунтовкою.

Чи потрібно наносити силіконову емульсію повторно? Така необхідність виникає дуже рідко. Зазвичай достатньо одного разу. Силіконова фарба ідеально. Її застосування не вимагає особливих навичок, чого не скажеш про інші ремонтні роботи, та фахівці компанії Капітель знають, як швидко і без проблем змінити будь-яке житло. Будемо раді плідній співпраці.

Обговоріть всі запитання з персональним менеджером

Залишіть заявку або напишіть у месенджери, щоб наш менеджер відповів на всі запитання