Шпалери або фарба – кращий вибір для вашої квартири - Kapitel

Шпалери або фарба – кращий вибір для вашої квартири

Шпалери або фарба – кращий вибір для вашої квартири

Різноманітність матеріалів для фінішного оформлення стін дозволяє підібрати гідний варіант для будь-якого приміщення, не залежно від обраного стилю, та більшість наших співвітчизників для даних цілей звикли купувати саме шпалери, хоча пофарбовані стіни також зустрічаються в сучасних квартирах. Якщо раніше вони здавалися холодними і знеособленими, викликали асоціації з державними закладами, то зараз виглядають більш привабливо і відмінно вписуються в європейські інтер’єри. Що ж краще – фарба чи шпалери? Щоб визначитися, давайте поглянемо на сильні та слабкі сторони даних матеріалів.

Характеристики шпалер

Споживачі віддають перевагу шпалерам, вибираючи через незмінну практичність і довговічність. Що показує практика? Прості паперові моделі служать близько 5 років, а вінілові та бамбукові шпалери нерідко експлуатуються понад 10-річчя. Як не дивно, забруднення і потертості на матеріалі не настільки кидаються у вічі, як дефекти пофарбованої поверхні.

Клеїти шпалери не дуже складно, якщо йде про флізелінові моделі без малюнка, який потребує акуратного стикування. Фарбування ж, хоча і здається надто простим у реалізації, має в будь-якому випадку здійснюватися руками професіонала, якщо ви бажаєте, щоб кінцевий результат дійсно радував око. Невже орудувати валиком настільки складно, що стикування шпалер на цьому тлі стає елементарним завданням? На жаль, проблема полягає не в самому процесі нанесення фарби, а в необхідності ретельно підготувати основу.

Шпалери, зокрема вінілові, відмінно підходять для маскування мікротріщин та нерівностей, але, як і будь-який матеріал, вони мають недоліки. Звичайні паперові шпалери категорично протипоказані для приміщень з підвищеною вологістю. Для таких кімнат доцільно підшукати інший варіант або ж придбати водостійкі вінілові моделі. Зони, які частіше за інших контактують з водою, в будь-якому випадку бажано оформити за допомогою плитки.

При оцінці шпалер слід зазначити їх чудові естетичні якості. Завдяки наявним характеристикам, вони відмінно підходять для будь-якого інтер’єру. Існують моделі:

  • з фотодруком;
  • з орнаментом;
  • імітуючи фактуру каменю, дерева та інших матеріалів;
  • стилізовані під різні епохи;
  • декоровані фольгою чи камінням;
  • прикрашені бісером.

При бажанні на ринку можна підібрати бюджетний варіант, як фарби, так і шпалер. Складно судити, яка покупка виявиться вигіднішою. Щоб заощадити на придбанні шпалер, потрібно взяти матеріал в рулонах, бажано без малюнка або ж з фоном, який потребує лише в невеликій підгонці.

Що може фарба

З популяризацією в Європі скандинавського стилю вітчизняний споживач все частіше і частіше став придивлятися до фарби для внутрішньої обробки. Нині мінімалізм має масу конкурентів, та пофарбовані стіни залишаються актуальними, адже вони являють собою прекрасне поле для різноманітних експериментів. Фарби мають широку палітру відтінків, і більшість із них відрізняється підвищеною вологостійкістю. Покриття стійке до механічного впливу, та якщо йому і наноситься шкода, реставрація пошкодженого фрагмента не викликає особливих труднощів.

Який же варіант буде оптимальний для будинку, де живуть діти чи тварини? Коти і собаки абсолютно байдужі до пофарбованих стін, та і змити «творчість» з них набагато простіше, ніж переклеїти зіпсовані шпалери. Якщо ж говорити про ціну, то важливо врахувати вартість не тільки фарби, а й інших матеріалів, необхідних для підготовки основи. Найдоступнішим варіантом вважається водоемульсійна фарба, та вона служить не так довго, як силіконова або акрилова.

Тандем фарби та шпалер

Чому ж віддати перевагу: шпалерам або фарбі? Споживачеві необов’язково вибирати щось одне, адже матеріали цілком вдало комбінуються один з одним. Пофарбувавши кімнату в обраний колір, за допомогою шпалер з виразним принтом, легко розставити в інтер’єрі потрібні акценти і виділити функціональні зони. Головне, правильно підібрати відтінки-компаньйони. Робіть свій вибір, в першу чергу, виходячи з особливостей приміщення – вологості, кривизни стін, а також переваг мешканців квартири і дизайнерської концепції.

Фахівці з компанії Капітель готові втілити в реальність будь-які ваші ідеї та самі незвичайні рішення. Ми не боїмося складних завдань і гарантуємо високу якість роботи. 068 287 5577 – щоб домовитися про співпрацю іноді достатньо лише одного дзвінка.

Обговоріть всі запитання з персональним менеджером

Залишіть заявку або напишіть у месенджери, щоб наш менеджер відповів на всі запитання