Ремонтні роботи: з чого почати? - Kapitel

Ремонтні роботи: з чого почати?

Ремонтні роботи: з чого почати?

Як виглядає ідеальний ремонт? Мабуть, він спланований від А до Я і повністю відповідає очікуванням замовника. Тут ми маємо на увазі не тільки розробку дизайн-проекту, але й ретельно продуманий порядок дій.

Припустимо, ви придбали всі необхідні матеріали і навіть видалили старі шпалери, фарбу та інші захисні покриття, але що робити далі – почати ремонт стін або стелі, а може в першу чергу звернути увагу саме на підлогу? Колись перетворення стандартно починалися зі стелі, рухаючись у напрямку до підлоги. Зараз же, за часів, коли оздоблювальні матеріали дуже різноманітні, існує кілька актуальних варіантів.

Послідовність робіт при звичайному ремонті: стеля або стіни?

Стандартний ремонт передбачає почергові маніпуляції, які починаються з оформлення стелі й стін та завершуються облаштуванням підлоги. Чому саме так, а не інакше? Роботи зі стелею в результаті забруднять стіни, а штукатурка може пошкодити покриття підлоги. Зазвичай мають на увазі наступні маніпуляції:

 • демонтаж шпалер, пінопластової плитки та інших покриттів;
 • зачистка поверхонь для подальшої обробки;
 • вирівнювання;
 • фарбування стелі, а потім стін;
 • оштукатурювання або поклейка шпалер;
 • наклеювання стельового плінтуса.

Щоб накладки біля люстр та стельові панелі виглядали максимально природно, бажано додатково нанести на них фарбу одного кольору.

Нестандартні покриття: хід роботи

В наші дні для оформлення квартири використовується величезна кількість матеріалів та варіантів обробки, які раніше не припускали подібного застосування або ж не існували в звичному нині вигляді:

 • тканинні шпалери;
 • поліуретанові кесони;
 • натяжні та підвісні стельові конструкції;
 • фальшбалки;
 • дерев’яні, кам’яні та інші облицювальні панелі.

Найбільше сучасного споживача бентежить облаштування натяжної стелі. Її можна встановити, не зачіпаючи інших ділянок. Є сенс займатися цим у першу чергу? Чи не доцільніше спочатку поклеїти шпалери? Скільки людей, стільки й думок. Натяжну стелю роблять в першу чергу, якщо бояться забруднити новенькі шпалери, адже навіть установка звичайного однорівневого полотна передбачає роботу з дрилем, поява пилу – гарантована. При монтажі навісних конструкцій, які фіксуються на стелі та стінах, результат буде аналогічним.

З іншого боку, чи не простіше пропилососити поверхню, адже замаскувати межі між стелею та стінами – куди складніше, особливо, коли мова йде про багаторівневі конструкції. До них практично не реально знайти ідеальний плінтус. Тканинні шпалери краще ж доводити до верху стіни, але штукатурити або застосовувати рідкі шпалери бажано після облаштування стельової конструкції.

Кесони встановлюються так само, як і плитка на стелю, але фальшбалки змушують сумніватися в правильності вибору. Зазвичай їх закріплюють на стелі, та часом прикручують і до стін, не обмежуючи доступ до прихованих конструкцій. Їх обходять, віддаючи перевагу штукатурці, але коли прийнято рішення наклеїти шпалери, в першу чергу роблять стелю, а потім прикріплюють балку.

Коли ремонт починають з підлоги

Даний варіант також має право на життя, особливо, якщо передбачається облаштування стяжки. Розмішування та заливання бетону – досить брудна справа. Що робити? Слід почати з демонтажу покриття стелі, стін та підлоги. Потім необхідно прибрати і винести сміття, очистити приміщення від пилу, зробити стяжку та залити підлогу. Лише після рекомендується вирівняти поверхні, що залишилися, завершити обробку стелі, наклеїти шпалери й укласти фінішне покриття на підлогу. В результаті чорнова робота буде виконана в першу чергу, а обробка поверхонь реалізована за принципом – зверху вниз.

Яку б послідовність робіт ви не вибрали, неймовірно важливо ретельно очистити поверхню від пилу та бруду. Масштабні зміни потребують застосування серйозних засобів для догляду. Іноді неможливо обійтися без будівельного пилососа, а часом достатньо і вологої ганчірки. Та існує більш просте рішення. Скористайтеся послугами компанії Капітель! Ми зробимо ремонт у вашій квартирі швидко та якісно, ​​з урахуванням технологічного процесу й особливостей матеріалів.

Обговоріть всі запитання з персональним менеджером

Залишіть заявку або напишіть у месенджери, щоб наш менеджер відповів на всі запитання