Львів, вул. Івана Пулюя, 40, Україна
c ПН до ПТ з 9.00 до 19.00

Ремонт в монолітній новобудові

Як тільки людина купує нерухоме майно, вона прагне зробити так, щоб всередині квартири їй подобалося абсолютно все. Хтось вирішує провести мінімальний ремонт і просто освіжити стару фарбу/побілку, а хтось проводить капітальні зміни, звертаючись до професійних бригад будівельників і дизайнерів.

Ремонт в монолітній новобудові повністю залежить від фінансових можливостей. Проте, відразу після заселення в монолітний будинок, всі господарі починають проводити ліквідацію дефектів, які виникли ще на етапі будівництва. На які моменти варто звернути увагу, особливо, якщо будівля виконана у вигляді бетонної коробки, де всі кімнати вже засклені?

Матеріал стін зовні грає важливу роль. Так, сучасні будинки можуть будуватися з цегли, панелей, газо- і пінобетону. Проте, найсучасніший варіант – моноліт. Він має свої особливості, переваги і недоліки, а в загальних рисах являє собою будинок з квартирами вільного планування без звукоізоляції перекриття.

Коли можна робити ремонт в новобудові-моноліт

Спочатку проводиться планування ремонту в монолітній новобудові, яке починається відразу з декількох фронтів. На цьому етапі вкрай важливо правильно оцінити свої фінансові можливості і час, розрахувати кількість необхідного матеріалу, підготувати інструменти.

Отже, що включає в себе такий ремонт:

  1. Визначення масштабів майбутніх робіт. Наприклад, якщо в планах лише заміна радіаторів і віконних блоків, то таку роботу варто проводити в літній період. В цей же час варто починати роботи по ліквідації тріщин в перегородках, заміну сантехнічних елементів, проведення ремонтних робіт в санвузлі і т.п., адже при таких маніпуляціях обов’язково необхідно відключатися від подачі гарячої води.
  2. Вибір оптимального часу. Варто розуміти, що певні будівельні матеріали можна використовувати лише в теплий період, бо при мінусовій температурі вони просто втратять свої властивості. Наприклад, такими «чутливими» можна вважати лак, фарбу, цемент і т.д. Тому, перед початком ремонту, варто дізнатися про властивості того чи іншого матеріалу.
  3. Здешевлення. Якщо ви бажаєте заощадити на ремонтних роботах, тоді обов’язково перенесіть деяку їх частину на зиму, адже в цей період року значно знижується вартість певних будівельних матеріалів. Крім того, ви набагато менше заплатите за послуги будівельників, адже в холоди у них спостерігається невелика кількість замовлень.
  4. Планування дизайну й інші підготовчі роботи. Купувати техніку, спілкуватися з дизайнерами і т.п. краще навесні. Вартість будматеріалів в цей час різко підвищується.
  5. Поділ робіт на етапи. Оптимальний варіант у разі, якщо ви плануєте серйозну роботу, а не виконання дрібного ремонту. Можна деякі операції провести в літній період, а частину відкласти на зиму. Наприклад, фарбувати стіни або обклеювати їх шпалерами, монтувати стелі або рівняти підлогу можна в будь-який час.
  6. Монтаж системи кондиціонування. В цей процес входить установка зовнішнього блоку, облаштування балкону/лоджії. Зазвичай, процедури виконують влітку, щоб контролювати внутрішню температуру приміщення.

Дуже багато робіт можна робити і взимку. В такому випадку варто переїхати зі своєю сім’єю в орендовану квартиру до завершення ремонту.

Ремонт в монолітній новобудові: поетапно

рeмонт в новом монолитном доме

Якщо не планувати і не продумувати ремонт, то, швидше за все, власник квартири просто купить нові шпалери, і почне монтувати вбудовану кухонну техніку. В результаті процес ускладнюється, так як куплені речі будуть довий час припадати пилом у кутку. Цей факт варто враховувати, і купувати матеріали для обробки своєчасно. Упакуйте їх ретельно, коли плануєте довгочасне зберігання.

Якщо на руках є дизайнерський проект квартири, це значно полегшить роботу будівельній бригаді, а також спростить вибір відповідних матеріалів. Так, ви зможете приблизно визначити положення меблів в кожному приміщенні та розподілити точки монтажу розеток, вимикачів і освітлювальних приладів.

Якщо квартира маленька й ви не плануєте проводити там масштабний ремонт, то можна обійтися одним лише ескізом приміщення. Але, якщо роботи будуть проводитися в апартаментах з величезною площею, то краще підготувати пакет всієї необхідної документації. Це допоможе вам максимально точно розрахувати кількість потрібних матеріалів і виконати перепланування на законних підставах.

Найперше, з чого необхідно починати ремонт – монтаж електропроводки. Особливо, якщо в новій квартирі лише «голі стіни» і ніяких капітальних робіт не проводилося. Якщо ж в новобудові є мінімальна кількість електроточок, то все одно вам доведеться додавати нові й, знову таки, робити необхідні розрахунки.

Професійні ремонтники рекомендують завжди проводити додаткові кабельні лінії, які при необхідності дозволяють протягнути ще одну електролінію. Для реалізації цього задуму не доведеться робити штроби в монолітних стінах. Як варіант, можна прокласти гофротрубу в підлозі при її заливанні чи укласти її вздовж стіни під плінтусом. Ще один варіант – пустити канал під гіпсокартонними стелями.

Що стосується сантехнічних приладів. З ними проблем виникнути не повинно. Але, якщо вам хочеться заховати трубопровід в стіні, потрібно передбачити, щоб на невикористовуваних ділянках лінії не було різьбових з’єднань. Адже, при поломці доведеться збивати плитку, що, м’яко кажучи, не дуже зручно і завбачливо.

У новобудові набагато важче провести труби, ніж в старому будинку. Більш того, в сантехнічному вузлі зазвичай монтується колекторна шафа, де будуть знаходитися водяні лічильники, очисні фільтри і крани подачі води.

При виконанні заливки підлоги варто пам’ятати про те, що будівельники повинні передбачити додатковий шар з пінополістиролу, який буде служити звукоізоляційною прокладкою. Якщо ж підлога буде підігріватися, то при монтажі термоматів потрібно стежити, щоб вони не проходили в місцях, де плануєте поставити меблі.

Стельові перекриття в новобудовах зазвичай криві. Але, якщо дивитися на них з боку ремонтопридатності, то використовувати їх можна.

У нових житлових будинках зазвичай вже вставлені віконні блоки зі склопакетами. Але, монтують їх ще на етапі будівництва. Тобто, коли будівля ще зводиться, і нерідко в шаленому темпі, коли будинок сильно «гуляє». Тому, в таких вікнах випадково робляться пропуски при запіненні, а стулки і рами монтуються криво.

Щоб перевірити герметичність будь-якого вікна, необхідно по його периметру пройтися запаленим сірником – де буде помітно відхилення полум’я, там 100% «продуває». У сучасних віконних блоках є регулююча фурнітура, але вона здатна лише усунути мінімальні перекоси до пари-трійки міліметрів. Тому, перекошені вікна в новобудові обов’язково доведеться замінювати на нові.

На правах висновку

Ми розібрали найбільш масштабні та важкі етапи ремонту в монолітному приміщенні, недавно зданому в експлуатацію. Зрозуміло, такі моменти, як фарбування стін або їх обклеювання шпалерами – справа проста і, з нею може впоратися кожен господар навіть самостійно.

Якщо ж ви плануєте проведення ремонту або дизайн квартири, але так і не вирішили, з чого варто почати чи не маєте в наявності всіх необхідних інструментів, звертайтеся в нашу компанію, де працюють виключно професійні майстри, які в 100% випадків допоможуть вам.

Ремонт якого приміщення Вас цікавить?
0%

Марія

Менеджер по продажам