Полівінілацетатна фарба для внутрішніх стін та фасадів - Kapitel

Полівінілацетатна фарба для внутрішніх стін та фасадів

Полівінілацетатна фарба для внутрішніх стін та фасадів

Які матеріали до вподоби сучасній людині? Насамперед – екологічні. Добре, якщо вони довговічні та універсальні. Цими властивостями наділена полівінілацетатна фарба. Вона має низку переваг, які дозволяють знайти ефективні рішення для оформлення приміщень та фасадів.

ПВА фарба складається з полівінілацетату, води та фарбуючого компонента. Для поліпшення технічних показників у суспензію додають стабілізатори, а пластифікатори – для регулювання фізико-технічних характеристик. Полівінілацетатна емульсія має такий самий принцип дії, як і всі водоемульсіонки, тобто. передбачає випаровування води у складі. В результаті структурні елементи поступово застигають, утворюючи міцний водостійкий прошарок. Оброблена поверхня набуває пористо-матової текстури.

Сфера використання таких емульсій досить велика. З їхньою допомогою можна змінити будь-яке приміщення, зокрема торгової та промислової спрямованості. Фарби добре взаємодіють:

  • з гіпсом та бетоном;
  • з деревом, ДВП та фанерою;
  • з оштукатуреними поверхнями, які раніше були пофарбовані масляною фарбою.

Однак, не слід наносити ПВА на основу, яку обробляли ґрунтовкою – квасцовою, купоросною або глиноземною.

Характеристики та особливості ПВА фарби

Якості полівінілацетатної емульсії залежать від виду полімерного сполучного у складі та її концентрації. При більш докладному розгляді можна побачити велику кількість позитивних якостей, які притаманні будь-якій ПВА фарбі, або для більшості її різновидів. Гідрофобність сформованого шару – найважливіша характеристика, яка типова не для кожного складу, на відміну паропроникності. Поглинаючи зайві пари вологи, вдається сформувати комфортний мікроклімат, а також уникнути появи грибка.

Інтер’єрна ПВА емульсія добре згладжує мікротріщини, глибиною до 1 мм. Вона дуже еластична і формує зносостійке покриття, яке не схильне до розтріскування. До того ж, всі види полівінілацетатних фарб мають нейтральний запах. Вони пожежостійкі та екологічні. Необхідно відзначити й високу світлостійкість – гарант того, що пофарбовані поверхні надовго збережуть яскравість та насиченість кольору.

ПВА фарба для внутрішніх робіт вирізняється практичністю. Вона не розчиняється під впливом миючих засобів, у тому числі стійка до лугу. Затверділе покриття несприйнятливе до жирів і мінеральних олій, а фасадна емульсія характеризується стійкістю до впливу атмосферних опадів. Полівінілацетатна фарба – чудовий вибір, який дозволить забути про фарбування, як мінімум, на найближчі 5 років.

Використовувати та зберігати ПВА емульсію слід за температури не менше +50С. В іншому випадку вона втрачає характерні якості. Перед нанесенням рекомендується ретельно підготувати поверхню, особливо дерев’яну. Остання потребує зачистки та шліфування, проведеного в кілька етапів.

Вибір емульсії та фарбування

ПВА фарба – еластична й довговічна. Наявність акрилу у складі лише підвищує її експлуатаційні характеристики, та що краще – імпортний продукт чи товари вітчизняного виробництва? Фактично між ними немає різниці, хіба що в ціні. Проте є нюанси. Зарубіжні фарби можуть бути оптимізовані відповідно до кліматичних умов конкретної зони, тобто, існує ймовірність, що вони не підійдуть для спекотного чи холодного клімату, або проявлять себе не найкращим чином під впливом температурних перепадів.

Вибирайте світло- й вологостійкі суміші для фарбування фасадів. Добре, якщо емульсія матиме антистатичний ефект. Для внутрішніх робіт підійде матеріал, котрий має середні показники, якщо його купують не для ванної кімнати.

Щоб розрахувати витрати фарби, погляньте на інформацію від постачальника, звернувши увагу на необхідну кількість шарів. При цьому важливе значення матиме щільність емульсії. Чим вона вища, тим більші витрати. Замовивши потрібну фарбу, саме час перейти до ретельної підготовки основи. Її потрібно ошкурити та заґрунтувати декількома шарами. Ґрунтовка забезпечить кращу адгезію і призведе до єдиного знаменника поглинаючі властивості поверхні.

Щоб приготувати фарбу, слід розвести суміш водою відповідно до рекомендацій виробника. Наносять емульсію, використовуючи традиційний набір інструментів, найчастіше в 1 або 2 шари. Екологічна ПВА фарба – чудовий варіант для вашого будинку. Фахівці компанії Капітель зроблять його унікальним, змінивши у процесі ремонту. Ми використовуємо якісні матеріали та сучасні технології, досягаючи найкращих результатів.

Обговоріть всі запитання з персональним менеджером

Залишіть заявку або напишіть у месенджери, щоб наш менеджер відповів на всі запитання