Львів, вул. Івана Пулюя, 40, Україна
c ПН до ПТ з 9.00 до 19.00

Поговоримо про керамічний плінтус

Що являють собою плінтуси? По суті, це декоративні елементи, призначені для обробки швів і з’єднань: куточки, кутові деталі, бордюри. Тепер немає необхідності витрачати час на їх нарізку, куди доцільніше придбати в комплекті з плиткою.

Так чи потрібен керамічний плінтус для ванної? Безсумнівно, якщо Ви поставили собі за мету елегантно оформити стики по всьому периметру приміщення. Елемент прекрасно впишеться в загальний дизайн кімнати й істотно полегшить догляд за покриттям підлоги, та й ризик забруднити стіну стане мінімальним.

Сфера використання

Керамічний плінтус здатний не тільки радувати око й приховувати незначні дефекти. Він досить якісно захищає простір за ванною від проникнення води. Якщо не закрити ділянку між стіною і ванною, протікання неминучі.

Керамічний куточок робить приміщення яскравим та модним. Коли бачиш плінтус в місці з’єднання покриття підлоги й стіни, розумієш, що все в кімнаті було продумано до дрібниць. Саме вони зробили ванну дорогою та яскравою. Даний елемент декору дозволяє виконати частковий ремонт санвузла. Змінити сантехніку буде досить легко без шкоди для оздоблення стін.

Бордюри відмінно прикрасять найрізноманітніші виступи.

Позитивні та негативні якості

Що можна віднести до переваг керамічного плінтуса:

– Мінімальна реакція на хім. вплив;
– Високий рівень міцності;
– Стійкість до деформацій та довговічність;
– Водонепроникність;
– Несприйнятливість до цвілі й відсутність розводів;
– Високий опір на розрив;
– Простий догляд та легкий монтаж.

Ринок пропонує величезний вибір подібного декору різних кольорів. До речі, такі елементи дуже довго зберігають зовнішню привабливість і не втрачають насиченість кольору.

Негативних якостей у декору практично немає. Матеріал не еластичний і дуже незручний в монтажі на фігурні площині, не переносить сильного механічного впливу, втім, ймовірність останнього мінімальна. Керамічний плінтус завжди виглядає більш виграшно на тлі своїх аналогів. Він має високу ціну, але набір позитивних якостей нівелює цей недолік.

Способи монтажу

Укладання кахлю і куточків на цементний розчин давно втратило свою актуальність. Нині використовують один з двох варіантів: клей для плитки або силіконовий герметик. Останній застосовується для фіксації плінтуса з плиткою. Виходить дуже красиве та якісне з’єднання.

Якщо між сантехнікою й оздоблювальним покриттям стін є щілини, потрібно використовувати клей для плитки. Лише тоді вдасться заховати існуючі недоліки і згладити нерівності. Затирочний матеріал вибирають, виходячи з основного кольору кахлю. Перший потрібно буде оновлювати раз в декілька років.

Що може стати в нагоді для монтажу? З матеріалів, найчастіше необхідні:

– Плитковий клей для приміщень з підвищеною вологістю;
– Вологостійкий герметик, нечутливий до цвілі;
– Розшивки;
– Рідкі цвяхи або дуже якісний клей, якщо планується монтаж плінтуса на плитку.

Серед інструментів, як правило, користуються попитом: рівень, малярний скотч, гумовий шпатель, киянка, болгарка з алмазним диском, пістолет для герметика, міксер для змішування клею.

Особливості установки керамічного бордюру

В першу чергу проводиться підготовка поверхні і плінтуса. Її очищають від бруду, цвілі, залишків старого клею та інших чужорідних елементів. Для боротьби з грибком використовують дезінфікуючий розчин, а знежирюють спиртом. Для ретельного просушування можна скористатися феном.

Плінтуса купуються з запасом. Їх розрізають на підставі попередніх вимірів. Найпростіше це буде зробити кутовою шліфмашиною. Використовуючи диски з алмазним напиленням, Ви зробите чистий зріз, залишивши в цілісності глазур плінтуса. На завершення, слід якісно пройтися наждачкою по місцях розкрою.
Безпосередній монтаж плінтуса

Незалежно від обраного методу установки, потрібно почати з заповнення стиків рідким герметиком. Його вирівнюють шпателем, ліквідуючи в процесі щілини та просвіти. Надлишки матеріалу видаляють мокрою ганчіркою. Тепер можна нанести клей/герметик на бордюр і встановити його за допомогою рівня. Надлишки матеріалу знову видаляють, а плінтус вирівнюють киянкою. Нею легенько постукують по деталях.

Малярський скотч використовують, щоб зафіксувати бордюр в одному положенні. Дуже важливо укладати плінтуса максимально щільно один до одного і, після завершення монтажу, дати клею повністю просохнути. Для цього вистачить доби, якщо виробник не вказав іншого. Коли клей засохне, надлишки його видаляються, а шви затираються.

Компанія «Капітель» зробить інтер’єр Вашої ванної кімнати модним та зручним. Ми займемося облицюванням стін, укладанням кахлю, установкою сантехніки, електромонтажними роботами і якісним монтажем керамічного плінтуса. Більше десяти років на ринку і маса позитивних відгуків. Чи Ви готові поповнити список наших задоволених клієнтів?

Ремонт якого приміщення Вас цікавить?
0%

Марія

Менеджер по продажам