Львів, вул. Івана Пулюя, 40, Україна
c ПН до ПТ з 9.00 до 19.00

Підготовка стін до наклеювання шпалер

Думаю, кожен з нас хоч один раз в житті робив ремонт своєї квартири. І вже точно доводилося самостійно клеїти шпалери. На перший погляд здається, що це зовсім нескладно. Насправді, з цим процесом може впоратися будь-яка людина без підготовки, хоча грамотний підхід та витримка їй неодмінно знадобляться. Найвідповідальнішим етапом цієї роботи є підготовка стін до наклеювання шпалер. Саме від нього залежатиме остаточний результат й бездоганна репутація майстра. Матеріалом для створення рівної, сухої основи є гіпсове шпаклювання.

Суть процесу залежить від стану поверхні. Матеріал конструкції, наявність на стінах фарби, старих шпалер або стан після будівельників – кожна окрема ситуація вимагає індивідуального підходу. Слід обов’язково враховувати наявність масляних плям. Якщо їх не усунути на цьому етапі, то вони можуть проступити на нових шпалерах. Усунення усіх недоліків основи дозволить створити комфортні умови для оздоблювальних робіт, а також надасть упевненості в тому, що остаточний результат буде якісним і естетичним.

Причини підготовки

Існує досить приводів, які зайвий раз доводять, що ігнорувати процес підготовки не варто. Основні з них:

  • Пориста поверхня. На якість приклеювання полотен впливає структура поверхні. Наявність в ній пор погано позначається на терміні служби обробки. Порожнеча не стикається з шпалерами, тому відповідно вони утримуються лише на 50 %. Тому досить швидко розкриваються шви (клеяться стик у стик). Наслідки такої недоробки можливо спостерігати при демонтажі.
  • Нерівності. Більшість з нас вважає такий недолік непомітним на шпалерах. Зовсім навпаки – усі нерівності будуть відмінно видимі навіть на щільному полотні, при цьому по-різному під денним або штучним освітленням. Навіщо ж так ризикувати своїми грошима та згаяним на ремонт часом.
  • Грибок та сирість. Більше стосується зовнішніх стін. В штукатурці можуть утворитися дрібні тріщини, в них проникатиме холодне повітря, волога з вулиці. Дуже скоро Ви помітите прояви цих контактів. Для грибкових паразитів цей мікроклімат найсприятливіший. При зовнішньому прояві грибка боротися з ним буде вже пізно.
  • Адгезія. Обробка стін спеціальними засобами, які відповідають за взаємодію шарів й гарантують довгий термін служби остаточної обробки.

Дотримуємося технології

Ретельне дотримання послідовності необхідних операцій дозволить зробити наклеювання шпалер максимально комфортним. Для цього робимо це по порядку:

  • Позбавляємося старого покриття, якщо таке є. Старі шпалери треба намочити мильним розчином з додаванням клею. Далі видалити їх шпателем. При необхідності повторити процедуру для видалення залишків. Стара фарба видаляється аналогічним чином, тільки без додавання клею.
  • Змиваємо стіни водою. Цей етап дозволить повністю позбавитися від непотрібних залишків. Наносимо воду кистю на невеликі ділянки, через декілька хвилин очищаємо. Потім обробляємо поверхню злегка змоченою кистю і даємо їй повністю висохнути.
  • Обробляємо стіни протигрибковим розчином при необхідності.
  • Наносимо грунтовку. Вона перешкоджає проникненню вологи, завдяки чому подальші шари краще взаємодіють один з одним.
  • Видаляємо тріщини. Спочатку їх треба розширити, видалити пил і частини, що обсипаються, кистю. Потім зашпаклювати, заздалегідь змочивши тріщину. Для еластичності в розчин додають трохи грунтовки. Після висихання обробити ділянки наждачним папером.
  • І знову грунтуємо. Не слід ігнорувати цей останній етап, тому що він створить тонку плівку, яка сприяє кращому приклеюванню шпалер.

Професійний підхід

Не завжди стіни бувають рівними. Часто доводиться стикатися з великими перепадами, усунути які виявляється не так просто. Популярними способами для усунення цієї проблеми стане вирівнювання гіпсокартоном або штукатурка по маяках. А це досить складне завдання, яке під силу тільки професіоналам. Не варто поспішати з прийняттям рішення, краще ретельно продумати хід дій, щоб потім не довелося займатися переробкою. При сильних дефектах слід також вибирати щільніші шпалери, щоб вони могли частково приховати погрішності.

Слід пам’ятати, що фінішна шпаклівка повинна мати дуже тонкий шар, інакше на ній виникнуть тріщини. А великі нерівності усуваються не швидко, для цього може знадобитися три – п’ять шарів. Довірити таку копітку роботу можливо тільки досвідченим фахівцям. Компанія Капітель вже більше 10 років успішно працює на будівельному ринку. Наші досвідчені майстри виконають ремонтні роботи будь-якої складності в обумовлені терміни. Також підберуть усі необхідні матеріали, нададуть допомогу в доставці їх на об’єкт. Ми створимо комфорт у Вашому будинку без зайвого клопоту!

Ремонт якого приміщення Вас цікавить?
0%

Марія

Менеджер по продажам