Львів, вул. Івана Пулюя, 40, Україна
c ПН до ПТ з 9.00 до 19.00

Підготовка стін до фарбування

Якість обробних робіт безпосередньо залежить від дотримання технології підготовчого процесу. Фарбування стін, на сьогодні, найбільш популярний вид обробки. Для того, щоб колір вийшов однорідним, має бути правильно проведена підготовка стін до фарбування. Деякі недосвідчені люди вважають, що досить просто очистити їх від бруду, пилу, усунути тріщини. Навпаки, цей процес дуже важливий, проводити його слід відповідально та зі знанням справи. Об’єм робіт залежить від стану стін, що вимагають ремонту.

Правильно підготувати поверхню можливо, враховуючи головне питання: що будемо фарбувати? Виділяють наступні такі 4 варіанти:

  • Гладкий обробний матеріал (шпалери, панелі, плитка)
  • Рельєфна обробка
  • Фігурна штукатурка
  • Вирівнювання штукатуркою і шпаклюванням. Це найбільш трудомісткий процес, оскільки він включає декілька етапів. Кожен з них при цьому може мати свої особливості залежно від стану стіни. Саме їх ми розглянемо далі.

Етапи підготовчих робіт

  1. Усуваємо нерівності. Якщо наявна основа міцна і не має особливих ушкоджень, то досить її ретельно відшліфувати. Наждачним папером чи шліфувальним бруском знімають тонкий шар. Обробляють всю площу антисептичним засобом, грунтують. Місця вогкості або прояву грибка зачищають і покривають спеціальним розчином. Перепади рівня не повинні перевищувати 2 мм. Основа, яка сильно постраждала, потребує повної заміни або можливо закриється гіпсокартоном. Рішення приймається залежно від особистих переваг і фінансових можливостей.
  2. Покриваємо стартовою шпаклівкою. Цементно-піщана штукатурка і гіпсокартон не придатні для фарбування, високий ступінь поглинання заважає фарбі лягти рівномірно. Але таке покриття дозволить прибрати шорсткості і створити захисний шар. Краще всього посилити цю процедуру армуванням: після нанесення шару до стіни прикладається капронова сітка з ячейкою 2 мм, придавлюється шпателем і покривається ще одним чистовим шаром. Повне висихання настане через 6-8 годин. Після чого грубою абразивною сіткою слід усунути недоліки.
  3. Покриваємо фінішною шпаклівкою. Вона прибирає зернистість і робить поверхню гладкою. А нанесена фарба не зможе глибоко просочити її, тому що вона не містить великих включень. Наноситься завтовшки не більше 2 мм, щоб уникнути виникнення тріщин. Потім акуратно шліфується менш абразивною сіткою. Нерівності перевіряються лампою, світло якої спрямоване під кутом, і усуваються шліфуванням після повного висихання.
  4. Грунтуємо. Перед початком цього етапу слід очистити поверхню від пилу і дрібних крупинок, що залишилися після попередньої обробки. Зробити це краще за допомогою пилососа і сухої ганчірки. Волога дія в даному випадку небажана. Тепер можна фарбувати.

Особливості підготовки

Властивості матеріалу поверхні впливають на підготовку стін до фарбування, яке саме тому може мати різні варіанти. Дерев’яні конструкції треба тільки шліфувати, а помітні поглиблення усувати спеціальними засобами для затирання. Також, негативну дію комах попередять захисні розчини і покриття морилкою. Тільки після дотримання усіх вищеперелічених процедур стіни можна пофарбувати або покрити лаком.

Фактурна обробка (це можуть бути шпалери під фарбування або декоративна штукатурка) потребують покриття, яке зменшує здатність поглинати вологу. Для шпалер знадобиться нанесення клейового засобу, а для штукатурної декорації – грунтовка глибокого проникнення. Кожна ситуація вимагає індивідуального підходу, тому грамотна тактика гарантує Вам успішний результат закінчення робіт і естетичний зовнішній вигляд стін.

Професійна допомога

За останні 10 років принципи, що лежать в основі підготовки стін до фарбування, не змінилися. Велика кількість інформації про це дозволяє робити її як самостійно, так і отримувати допомогу фахівців. Результати будуть однаково добрі, якщо робити все неквапливо, дотримуючись технології. Все ж, професійні бригади будівельників впораються набагато швидше завдяки досвіду і розподілу обов’язків.

Компанія Капітель пропонує будівельні і ремонтні послуги різного ступеню складності. Наші досвідчені майстри виконають підготовку стін до фарбування в обумовлені терміни, враховуючи усі побажання замовника. Вони не лише допоможуть придбати усі необхідні матеріали, але й доставлять їх до місця призначення. Знання нашими фахівцями особливостей ключових поверхонь гарантують успішний результат обробки при їх різному стані. З нами Ви забудете про клопіт ремонту, отримаєте насолоду затишком свого житла у будь-який час доби!

Ремонт якого приміщення Вас цікавить?
0%

Марія

Менеджер по продажам