
Олійні фарби: тренд чи вчорашній день
Здавалося, що ще недавно олійні фарби лідирували на ринку лакофарбової продукції, але фактично, вже кілька десятиліть, як вони втратили свої топові позиції. В чому справа? Розвиток технологій дозволив значно розширити асортимент продукції, подарувавши споживачам величезний вибір товарів для фарбування.
Як зараз люди ставляться до олійної фарби? Думка неоднозначна. Хтось і надалі продовжує купувати традиційний матеріал, який перевірено часом. Інші ж споживачі роблять вибір на користь сучасних засобів, котрі мають покращені характеристики. Однак, масляні фарби, не дивлячись на недоліки, та через ряд переваг, продовжують застосовуватися для внутрішніх і зовнішніх робіт. Вони цілком конкурентні в плані ціни та якості.
Олійні фарби: позитивні й негативні сторони
Низька вартість – головна причина стабільного попиту на масляні фарби. При фарбуванні великих площ цей матеріал дозволяє заощадити пристойну суму, яка буде значною для обмеженого бюджету. Застигле покриття не боїться вологи, його не зіпсувати водою. Суміш доцільно застосовувати для внутрішніх та зовнішніх робіт, але особливо часто нею фарбують паркани, фасади будинків та різноманітні конструкції, які розташовані просто неба. Вони не зіпсуються під час дощу і можуть за необхідності омиватися водою.
Користуватися фарбою дуже легко. Перед застосуванням її достатньо перемішати, додавши за необхідності розчинник. Процес фарбування не викликає труднощів навіть у недосвідченого виконавця, адже додатково обробляти поверхню в такому разі не обов’язково. На жаль, на цьому переваги матеріалу практично вичерпуються. Серед недоліків варто виділити низьку міцність покриття. Через нетривалий час після початку експлуатації застиглий шар:
- тьмяніє;
- тріскається;
- обсипається.
Виникає необхідність у частому оновленні обробки, що крім додаткових витрат пов’язано з низкою незручностей. Олійна фарба має поганий запах. Випари токсичні. Приміщення потребує хорошого провітрювання, до того ж, поки пофарбована поверхня повністю не висохне, перебувати в кімнаті буде небезпечно. Для цього знадобиться щонайменше 2 доби. Варто зауважити, що вироби, пофарбовані олійною фарбою, оновлюються лише з її застосуванням. Якщо виникне бажання використати інший матеріал, потрібно повністю очистити підкладку. Масляна фарба формує водонепроникне покриття, але й даний фактор має негативну сторону – застиглий шар не дає поверхні дихати, що негативно впливає на мікроклімат приміщення.
Фарба для дерев’яної підлоги
Найчастіше олійну фарбу використовують для фарбування підлоги. Нехай для квартири це може виявитися не найкращим рішенням, але для дачі матеріал підійде якнайкраще. Після закінчення робіт завжди буде можливість закрити будинок та дочекатися остаточного просихання шару. Рівна поверхня набуде насиченого забарвлення і стане стійкою до низьких і високих температур.
Через деякий час стан покриття зміниться. На жаль, та фарба не дасть дихати дереву. Щоб воно не згнило, потрібно ретельно перевірити деревину і вжити відповідних заходів.
Олійні фарби: склад
Матеріал складається з пігменту та сполучної речовини у вигляді оліфи. Пігмент – мінеральний порошок, який не можуть розчинити вода та побутові розчинники. Якщо в фарбі присутній лише один барвник, то і називається вона відповідно, наприклад, сурик. У складі можуть бути інші компоненти такі, як сульфат барію, марганець, тальк.
Оліфа в олійній фарбі часто має натуральне походження. Її виробляють із олії – лляної, конопляної чи якоїсь іншої. Льняна оліфа робить покриття твердим, а соняшник надає йому еластичності. Комбіновані оліфи виготовляють із додаванням до 45% летючого розчинника. У штучних же речовинах немає рослинних олій, але їх якість аж ніяк не гірша.
Олійну фарбу продають у готовому вигляді або у формі густотертого складу. Перший варіант використовують одразу після відкриття банки. Його потрібно лише попередньо розмішати, щоб добре розподілити пігмент, який опустився на дно. При покупці густотертого складу обов’язково додають оліфу, яка необхідна, щоб надати йому потрібну консистенцію.
Як працювати з олійною фарбою
Перед застосуванням фарбу обов’язково слід перемішати. Плівку, що утворилася на поверхні, акуратно видаляють. Якщо вона порвалася, доведеться процідити суміш або виловити фрагменти за допомогою марлі, яка опуститься на дно разом із плівкою.
Застигла масляна фарба має глянцевий блиск. Якщо споживач бажає отримати матову поверхню, то додає до суміші господарське мило. Для цього з бруска роблять стружку, яку заливають водою і нагрівають. Як правило, для 3-літрової банки фарби достатньо 100 г мила.
Багато проблем легко вирішуються. Навіть від стійкого запаху позбутися не складно, необхідно лише поставити 2-3 відкриті ємності, наповнені солоною водою. Нові пензлики перед застосуванням на кілька днів занурюють у воду, а потім 2/3 від довжини ворсу обмотують шпагатом, захищаючи таким чином від випадання щетинок. Після використання інструмент поміщають у розчинник, щоб очистити від сухих частинок матеріалу.
Працювати з олійною фарбою не складно, якщо знати деякі нюанси. Для більш трудомістких завдань рекомендуємо скористатися послугами спеціаліста. Компанія Капітель – професійний ремонт квартир та приміщень незалежно від рівня складності.