Львів, вул. Івана Пулюя, 40, Україна
c ПН до ПТ з 9.00 до 19.00

Об’єднання з лоджією або, як збільшити житлову площу

Давно хотіли розширити житлову площу, приєднавши балкон або лоджію? Звичайно, місця в квартирі не буває багато і, навіть кілька зайвих квадратів мають високу цінність. У зв’язку з цим ідея приєднати балкон виглядає дуже привабливою. Процес пов’язаний з багатьма труднощами і таїть в собі масу підводного каміння.

Деякі люди не розділяють поняття балкон і лоджія, хоча різниця між ними істотна. Перший виступає зі стіни будинку, а друга є частиною будівлі і знаходиться всередині неї. Лоджія огороджена, як мінімум з 3 сторін. Мають місце й інші, більш вагомі, конструктивні відмінності. Мова йде про технічні аспекти, наприклад, балконне перекриття здатне витримати куди меншу вагу, ніж кріплення лоджії. Таким чином, цілком природно, що набагато легше отримати дозвіл на приєднання останньої.

Яка ж думка фахівців? Багато з них не бачать доцільності в об’єднанні балкона з кімнатою. Процес передбачається тривалий та витратний. В результаті площа майже не збільшиться. Набагато цікавіше виглядає варіант з лоджією.

Способи

Балкон/лоджію можна приєднати до кімнати, різними методами. Найчастіше конструкції склять та утеплюють. Далі переходять до демонтажу вікна і дверей. Так зробити найпростіше, але в будь-якому випадку необхідний дозвіл на внесення змін.

Видалення частини зовнішньої стіни будинку – ще один цікавий варіант. Але він досить складний у технічному плані і в оформленні. Таке перепланування не просто узгодити і затвердити.

Приймаючи остаточне рішення потрібно зважити всі за і проти. Чи є сенс починати ремонт? Якщо лоджія вузька – не варто. Утеплення скоротить вільну площу десь сантиметрів на 20 від кожної стіни. В результаті може залишитися місце достатнє лише для установки шафи.

Поріжок і підвіконний блок – демонтаж

Особливості процесу залежать від конструкції будинку. Якщо він цегляний чи панельний, підвіконний блок часто є частиною несучої стіни. Ніхто не дасть дозвіл на його урізання або повне видалення. В монолітних будинках фасади стін рідко бувають несучими, отже, розширення отвору не створить проблеми.

Поріжок також не можна демонтувати виходячи з власного бажання. Слід спочатку отримати дозвіл на внесення відповідних змін. Справа в тому, що елемент може виявитися кріпленням для балконної плити. Також він нерідко ховає міжпанельні стики або захищає кімнату від промерзання.

Опалення та утеплення

Опалювальне обладнання не встановлюють на балконах і в лоджіях. Це категорично заборонено, тому що існує величезний ризик виникнення аварійних ситуацій. Що потрібно зробити в такому випадку?

  • Утеплити стіни і перекриття.
  • Віддати перевагу зимового виду скління.
  • Скористатися електричним обігрівачем.

Часто в лоджіях монтують теплу підлога. Це правильний підхід, адже приміщення залишиться найхолоднішою частиною квартири. Важливо врахувати, що монтаж водяних радіаторів заборонений, можна використовувати тільки електричні. Іноді власники квартир віддають перевагу опаленню інфрачервоним випромінюванням. Воно повністю приховане під оздобленням, безшумне, екологічне та не впливає на вологість повітря.

Компанія Капітель проведе ремонтні роботи згідно з нормами чинного законодавства і відповідно до особливостей технологічного процесу. Демонтаж міжкімнатних перегородок, установка стель, трубопроводів і т.д. – спектр послуг широкий і різноманітний. Виконаємо швидко та якісно ремонт будь-якої складності.

Ремонт якого приміщення Вас цікавить?
0%

Марія

Менеджер по продажам