Навіщо потрібні безшовні труби? Їх різновиди - Kapitel

Навіщо потрібні безшовні труби? Їх різновиди

Навіщо потрібні безшовні труби? Їх різновиди

Безшовні труби вважаються одним із різновидів цільнотягнутих виробів металопрокату. Незважаючи на високу вартість, вони мають величезний попит. З чим пов’язана абсолютно недемократична вартість товару? Його виробництво складне і трудомістке, але зусилля цілком виправдані, адже їх результатом стає безліч безшовних труб різного виду. Вони міцні, здатні витримати будь-яке навантаження та різного виду вплив. Ці вироби відрізняються максимальною надійністю.

Як можна припустити, безшовні труби, на відміну від стандартних виробів, не мають шва, який вважається найуразливішою ділянкою будь-якої труби. Такий хід забезпечує вирішення широкого спектру задач. Де ж можна використовувати безшовну трубу? Вона буде актуальною у сфері житлово-комунального господарства:

  • забезпечить транспортування води та газу;
  • організує відведення стоків;
  • сформує необхідну вентиляцію та кондиціонування;
  • стане частиною системи опалення.

Використання безшовних труб не обмежене межами будинку. Їх застосовують навіть для потреб космічної промисловості, не кажучи вже про медицину, будівництво, сільське господарство, оборону та хімічну галузь. У зв’язку з цим обсяги виробництва даного виду металопрокату справді вражають.

Характеристики продукції

Безшовні труби мають масу переваг, до яких насамперед відносяться – підвищена зносостійкість і міцність. Вони не бояться корозії та добре експлуатуються за умов високого тиску, трохи розширюючись під впливом низьких і високих температур. Однорідна структура гарантує хорошу теплопровідність. Її не порівняти з якостями виробів, створених електрозварним методом.

Безшовні труби наділені ідеальною внутрішньою поверхнею, у зв’язку з чим накопичення відкладень за роки експлуатації є мінімальним, що гарантує відмінну пропускну здатність. Чи є у безшовних труб недоліки? Безперечно, як і у будь-яких виробів. В даному випадку має місце слабка гнучкість та низький рівень пластичності. Подібні якості досить ускладнюють процес будівництва складних трубопроводів.

Безшовні труби роблять, використовуючи дороге обладнання. Трудомістким процесом може керувати персонал, який пройшов спеціальне навчання. Цілком природно, що ціна безшовної труби куди вище, ніж вартість її електрозварювального аналога. Цей продукт є дуже цінним, щоб бути використаним не за прямою спеціалізацією.

Види безшовних труб

Незвичайні вироби виготовляються одним із двох методів:

  1. Гарячекатаний прокат роблять із цільних заготовок, розігрітих до температури 11000С. У процесі немає можливості встановити точну товщину стін. Цей спосіб також не підходить для труб з невеликим діаметром.
  2. Холоднокатаний прокат. Труби виготовляють за нормальної температури близько 400-500оС, контролюючи у процесі відповідність основних параметрів.

Безшовні вироби поділяють на легкий, посилений та стандартний прокат. Перший відрізняється гнучкістю. Другий – не боїться впливу корозії. Стандартні труби – варіант, який найбільш затребуваний у промисловій та виробничій сфері.

Застосування безшовних труб є різноманітним. Вони міцні, надійні та наділені чудовими експлуатаційними характеристиками. Основним призначенням продукту вважають формування трубопроводів для транспортування нафти та газу. Труби також популярні в судно- та авіабудуванні, в атомній енергетиці. Вироби потрібні для зведення вугільнодобувних шахт та для монтажу комунікаційних систем усередині будинку, але хто ж займеться облаштуванням каналізації та водопроводу? Фахівці компанії Капітель здійснять ремонтні роботи незалежно від рівня їх складності. Будемо раді бачити вас серед своїх нових клієнтів.

Обговоріть всі запитання з персональним менеджером

Залишіть заявку або напишіть у месенджери, щоб наш менеджер відповів на всі запитання