Латексна фарба для ремонту внутрішніх приміщень та оздоблювальних робіт просто неба - Kapitel

Латексна фарба для ремонту внутрішніх приміщень та оздоблювальних робіт просто неба

Латексна фарба для ремонту внутрішніх приміщень та оздоблювальних робіт просто неба

Латексна фарба – матеріал, який швидко став популярним. Нині серед широкого асортименту кожен може вибрати відповідне забарвлення для дизайну інтер’єру, фарбування фасадів та інших поверхонь, як усередині, так і за межами будинку/квартири. Що ж собою являє латексна фарба?

Латекс – це сік каучуконосних рослин. Використовувати його як сировину – дуже дорого. Щоб зменшити собівартість, виробники активно застосовують синтетичні полімери. Фактично, будь-яка латексна фарба, котру споживач може побачити, якщо вона має вигляд рідкої водної дисперсії, – зроблена з використанням ненатуральних компонентів. Полімери не розчиняються у воді, та остання перешкоджає з’єднанню цих частинок. Якщо пофарбувати поверхню, вода випарується, а полімерні частинки злипнуться, створивши суцільну плівку. Рівень зчеплення фарби є дуже високим.

Характеристики складу варіюють, адже вони повною мірою залежать від якостей, властивих полімеру, що був використаний у процесі виробництва:

  • реакція на перепади температури;
  • стійкість до механічного/фізичного впливу;
  • реакція вплив ультрафіолету тощо.

За колір матеріалу відповідає колер, який виробляють у пастоподібному вигляді. Щоб отримати бажане забарвлення, достатньо додати речовину необхідного відтінку.

Багато хто вважає, що латекс – відносно новий матеріал, але якщо пошукати інформацію, можна зрозуміти: його застосовували ще в Стародавньому Єгипті. Йшов час, і фарбу почали використовувати у живописі, створювати за її допомогою ікони. У XIX столітті латекс купували для будівництва.

Переваги й недоліки латексної фарби

Крім ціни, кожного потенційного покупця цікавлять якості товару. Що можна сказати про латексну фарбу? Вона універсальна та легко наноситься на поверхню, формуючи рівне покриття. Склад можна розбавляти, якщо це зазначено на упаковці. Його дуже просто видаляти з щіток та інших інструментів, достатньо скористатися водою і милом.

Екологічно чистий продукт чудово підходить для фарбування стін, у тому числі для оформлення дитячих кімнат. Покриття добре миється й не потребує частого догляду. Воно досить міцне.

Латексна фарба не відноситься до матеріалів, що шкідливі для здоров’я. У її складі зовсім небагато токсичних компонентів, що особливо помітно у порівнянні з масляною. Вона не схильна до займання і радує споживачів швидкою полімеризацією.

Для застигання покриття знадобиться близько 5 годин. Тривалість процесу залежить від температури довкілля. Сформований шар виходить блискучим і стійким до сонячних променів. Низькі витрати матеріалу, відмінна покриваність, відсутність неприємного запаху, висока паропроникність – його не менш важливі якості.

Якщо говорити про недоліки, то в першу чергу слід зазначити той факт, що латексна фарба зовсім не підходить для обробки металевих поверхонь, однак може бути використана за умови їх ґрунтування. Досить м’яке покриття не надто добре сприймає часті й різкі коливання температури. Воно не наділене механічною стійкістю та гарантовано зіпсується, якщо виконавець робіт не витримає час, необхідний для повного висихання шару, що зазначений виробником.

Як працювати з латексними складами

Латексна фарба часто має густу консистенцію. Їй неможливо застосовувати без попереднього розведення. Для цього склад добре розмішують, піднімаючи всі згустки, які виникли в результаті тривалого зберігання. Потім у фарбу невеликими порціями додають воду, не припиняючи помішувати, поки та не досягне потрібної консистенції.

Вода може бути звичайною питною або ж очищеною. Технічна категорично не підходить, адже містить чимало домішок. Високий вміст металів помітно оком, вони проявляються на пофарбованій поверхні і зовсім не видаляються, не зважаючи на жодні зусилля.

Після того як склад досягає потрібної консистенції, йому дають настоятися протягом декількох хвилин. Потім повторно перемішують і додають колери, щоб отримати потрібний відтінок. Готувати фарбу слід із запасом, адже якщо матеріалу виявиться недостатньо, навряд чи вдасться приготувати її з таким самим відтінком.

Перед фарбуванням поверхню потрібно обов’язково підготувати – очистити від існуючого оздоблення та усунути дефекти. Якщо планують фарбувати стіни, їх обов’язково ґрунтують і шпаклюють. Додаткова ґрунтовка захистить від грибка та цвілі. Коли вона висохне остаточно, можна нанести латексну фарбу. Мінімальний час її висихання становить півгодини, але іноді може знадобитися близько доби. Покривати другим шаром слід лише після застигання першого і тільки за наявності такої необхідності.

Робіть ремонт разом із нами! Фахівці компанії Капітель знають, як розробити та реалізувати проект у найкоротші терміни. Чи варто витрачати роки на те, що можна втілити в реальність лише за кілька місяців або тижнів!

Обговоріть всі запитання з персональним менеджером

Залишіть заявку або напишіть у месенджери, щоб наш менеджер відповів на всі запитання