Ламінат: варіанти облаштування підлоги та особливості підготовки поверхні - Kapitel

Ламінат: варіанти облаштування підлоги та особливості підготовки поверхні

Ламінат: варіанти облаштування підлоги та особливості підготовки поверхні

Підготовчі роботи, що передують укладанню ламінату, є обов’язковою частиною процесу облаштування підлоги. Чи можна пропустити даний етап? Це стане хибним рішенням, адже навіть незначні перепади у кілька міліметрів створюють умови для розхитування замків. У результаті між дошками з’являються щілини. Половиці починають рипіти і «плавати». Щоб уникнути цих та інших неприємностей, потрібно ідеально вирівняти поверхню.

Який перепад висоти вважається допустимим? Максимум складає 2 мм на 1 метр.

Підготувати підлогу під ламінат можна різними способами. Вибираючи бетонну основу, важливо перед початком робіт ретельно очистити поверхню від сміття та пилу. Перед заливкою стяжки слід відзначити необхідний рівень та встановити маяки. Тільки потім можна лити і розрівнювати бетон.

Якщо прийнято рішення залишити на місці існуючу дерев’яну підлогу, слід замінити гнилі та підтягнути підсілі дошки. У такий спосіб вдасться ліквідувати скрипи. Для вирівнювання підлоги можна використовувати ДСП або фанеру. Листи необхідно укладати залишаючи маленькі зазори. За наявності великих перепадів варто застелити матеріал у 2 ряди. Щоб вирівняти, під листи укладають бруски.

Наливна суміш також допоможе створити ідеальну чорнову поверхню. Її роблять, враховуючи рекомендації, зазначені в інструкції. Розливають суміш від стіни до дверей, а потім здійснюють прокатку голчастим валиком. Після висихання стяжки досить почекати 3-4 дні і, можна приступати до укладання ламінату.

Підкладка під ламінат

Від неї також залежить чимало. З недорогих варіантів виділяється пінополіетиленова підкладка. Її легко укладати і, вона не боїться вологи, отже не гниє і не схильна до утворення цвілі. Пробка ж, навпаки, не відрізняється вологостійкістю. Тому під шар пробкової підкладки слід укладати гідроізоляцію. Звісно цей матеріал має і незаперечні плюси, до яких відноситься і 100% екологічність.

Якщо потрібна альтернатива, можна придбати коркову підкладку з паперовою основою, що просякнута бітумом. Матеріал не зіпсується від конденсату, але його ціна є абсолютно недемократичною, як і вартість хвойних рулонів. Матеріал з дуже приємним ароматом створює чудову теплоізоляцію і захищає від вологи.

Ламінат для житла. Який вибрати і, як за ним доглядати

Матеріал для приміщень підбирається індивідуально. У процесі враховуються експлуатаційні характеристики та зовнішній вигляд продукту:

  1. Для кухні потрібен вологостійкий ламінат, який не ковзає та добре витримує високе навантаження. В ідеалі поверхня має бути фактурною. Плями на ній не такі помітні.
  2. У ванній слід укладати водостійкий ламінат з ПВХ. Варіанти з гумовим ущільнювачем дозволять створити герметичне покриття.
  3. Матеріал для дитячої має бути екологічним. Не менш важливі його звукоізоляційні властивості.
  4. У коридор купують ламінат 33-34 класу. Тут головним критерієм вважається висока зносостійкість.

Доглядати за ламінатом зовсім не складно. Пил до нього не липне, тому поверхню достатньо пропилососити та помити раз на тиждень. Важковивідні плями легко зникнуть після застосування спеціального складу. Він не зіпсує поверхню. У крайньому випадку можна використовувати ацетон.

Миють ламінат, так само як і будь-яке інше покриття – засіб додають у воду або ллють на пляму. Після нанесення його змивають, а підлогу ретельно витирають. Вода не має потрапити на ділянку між стиками.

Чорнило, сліди від фломайстра, навіть віск і жуйка відмінно видаляються з ламінату. Останню потрібно відскребти, а пошкоджену ділянку – змастити відновлюючим складом. Миючі з нейтральним РН відмінно видаляють плями від вина та соку. Агресивні ж засоби зовсім не поєднуються з ламінатом, як і жорсткі мочалки або щітки. З подряпинами, які з’являються після їх застосування, не завжди здатен впоратися навіть маскуюючий склад. У такому випадку потрібно замінити дошку.

Які виробники пропонують в Україні найбільш цікаву продукцію? Який матеріал успішно впишеться в існуючий інтер’єр? Як зробити ідеально рівне чорнове покриття та укласти ламінат? Компанія Капітель – ми знаємо відповіді на всі ваші запитання та готові надати практичну допомогу – швидко, якісно, ​​надійно.

Обговоріть всі запитання з персональним менеджером

Залишіть заявку або напишіть у месенджери, щоб наш менеджер відповів на всі запитання