Коркова підлога: міфи та реальність - Kapitel

Коркова підлога: міфи та реальність

Коркова підлога: міфи та реальність

Пробкова підлога з кожним роком набуває все більшої популярності та обростає міфами. Іноді вони настільки жахливі, що практично нівелюють позитивні якості матеріалу. Безліч історій виникло в результаті неправильного вибору товару. Справа в тому, що характеристики коркової підлоги варіюють, та саме від них залежать пріоритети використання покриття.

Помилки при виборі матеріалу негативно впливають на тривалість його експлуатації. Взяти, наприклад, звичайний корковий ламінат. Бажання укласти його в приміщенні, яке відрізняється високою відвідуваністю, виявиться вкрай невдалим. Краще придбати клейову або замкову пробку. Остання виділяється підвищеним рівнем зносостійкості і може витримати будь-яке навантаження. Укладання пробки на теплу підлогу – ще один варіант її неправильного використання. Покриття має низьку теплопередачу і практично не здатне пропустити тепло до кімнати, що таїть у собі небезпеку перегрівання і призводить до порушення функціональності системи.

Перш, ніж купити корок для підлоги, потрібно обов’язково оцінити якість покриття. Воно залежить від того, де саме ріс дуб і відбувалася заготівля сировини. Пробкові дерева ростуть лише в деяких кліматичних зонах, але кращі з них – на середземноморському узбережжі. При цьому найбільші зони культивування знаходиться в Португалії, Німеччині, Іспанії та Швейцарії. Проте, в останні роки Китай також поставляє на ринок свою сировину, але вона практично в усьому поступається аналогам з перерахованих вище країн. Що ж можна почути про вироби з пробки і наскільки інформація відповідає реальності?

Матеріал деформується і не відрізняється довговічністю

Чарункова структура пробки гарантує пружність виробу. Під вагою вона стискається десь на 40%, та після того як навантаження зменшується, матеріал швидко відновлює форму. Не мине і трьох годин, як рівень залишкової деформації знизиться до 2 відсотків. Однак, якщо ви плануєте установку важких меблів, використовуйте спеціальні розвантажувальні пластини або повстяні накладки.

Для підвищення зносостійкості коркову підлогу покривають декількома шарами лаку. В результаті покриття відповідає міжнародним стандартам і може прекрасно експлуатуватися навіть в офісах та інших часто відвідуваних приміщеннях. Щоб позбутися від слідів активного користування, лаковану підлогу реставрують через деякий час після укладки, оновлюючи покриття.

Пробка не захищає від шуму

Правильне використання матеріалу гарантує досить високий рівень звукоізоляції. Щоб отримати бажаний ефект, пробку купують для створення своєрідного пирога. Тоді звук розсіюється інтенсивніше, долаючи кордони між шарами конструкції. В процесі вирішується і проблема високих тепловтрат.

Найкраще пробка глушить шум наступних видів:

  • Ударний, тобто той, який з’являється під час падіння важких предметів. Пружність матеріалу в комплексі з пористою структурою сприяє ослабленню сили звукової хвилі. Шар пробки символічної товщини, менше ніж 3 мм, здатний поглинути до 20 дБ. В результаті навіть ходьба на підборах виявиться практично безшумною. Якщо власнику житла більш до смаку паркет або ламінат, він може використовувати коркову підкладку, щоб зробити їх менш дзвінкими.
  • Шумоізоляція всередині приміщення. Коркове покриття активно поглинає звуки, які мають джерело всередині кімнати. При цьому варто відзначити, що інтенсивність звукоглушіння для шуму з частотою понад 1,5 Гц більш висока, тому навіть при гучній роботі телевізора назовні доноситься лише слабке відлуння.

Пробка погано відбиває звук і часто застосовується для оформлення стін у студіях звукозапису. Ефект відлуння відсутній. Це дозволяє записувати музику та голос в ідеальному звучанні.

Пробкова підлога не витримує холод та вологу

Пробка прекрасно реагує на коливання температури, не втрачаючи своїх якостей в холоді та теплі. Її активно використовують для теплоізоляції, особливо, якщо для приміщення характерні великі температурні перепади. Це може бути, навіть підвал або балкон, проте дійсно не кожен вид пробки добре реагує на вологу. Замковий корок до неї дуже чутливий через наявність МДФ-прошарку. Він розбухає, вбираючи воду, і спучує підлогу.

Багато виробників шукали спосіб для захисту коркового ламінату від вологи і, знайшли гідні рішення. Нині при бажанні можна підібрати зразок зі спеціальної лінійки, щоб зробити хорошу підлогу, наприклад, на кухні. Для ванної ж або балкона краще придбати клейову пробку. Вона не має жорсткої основи і краще пристосована до прямого контакту з водою.

Пробка виділяється одноманітністю дизайну і стилістичних рішень

Натуральний матеріал дійсно має не надто багато колірних варіацій, хоча і пропонує на вибір масу відтінків жовтого та коричневого кольору. Однак, сучасні технології дозволили більш урізноманітнити асортимент. Тепер на ринку зустрічаються вироби з принтами. Малюнки наносяться на шар ґрунтовки за допомогою спеціального принтера. Прозорий лак сприяє збільшенню їх довговічності. Якості ж самого матеріалу залишаються незмінними.

У продажу ви побачите пробку з різним дизайном і зможете навіть придбати товар, зроблений за індивідуальним замовленням. Завдяки таким можливостям буде досить легко підібрати покриття, яке чудово доповнити будь-який інтер’єр – класичний чи сучасний. Пробка, дійсно відноситься далеко до не самих дешевих матеріалів, але її ціна цілком виправдана, якщо врахувати розміри ареалу коркового дуба. Крім того, достатньо співвіднести вартість і тривалість експлуатації покриття, щоб побачити вигоду в обладнанні коркової підлоги. Телефонуйте – 068-287-5577 й, фахівці компанії Капітель зроблять монтаж покриття для підлоги, установку підвісної стелі, заміну вікон і масу інших маніпуляцій відповідно до плану і в рамках обумовленого бюджету. Ми знаємо, як втілити вашу мрію в реальність!

Обговоріть всі запитання з персональним менеджером

Залишіть заявку або напишіть у месенджери, щоб наш менеджер відповів на всі запитання