«Кабанчик» – плитка зі смішною назвою - Kapitel

«Кабанчик» – плитка зі смішною назвою

«Кабанчик» – плитка зі смішною назвою

Плитку «кабанчик» дуже любили споживачі і, що цікаво, вона не «приїдалася», залишаючись в лідерах багато років. Чому її так називали і, яка історія матеріалу з таким незвичайним «ім’ям»? У дореволюційний час «кабанчиком» назвали довгу керамічну плитку. Її застосовували для облицювання фасадів, імітуючи цегляну кладку. Це був період розквіту модерна в архітектурі, який передбачав декоративність елементів. Він не боявся нестандартної геометрії та нових матеріалів.

Тотальне облицювання будівель «кабанчиком» було характерне для раціонального модерну, який потребував пошуків економічних варіантів для обробки. «Кабанчик» виявився саме таким. Технологія його виробництва була гранично простою, а сам матеріал не створював проблем при транспортуванні. З огляду на те, що навіть у наш час можна побачити старі плиткові фасади, які не «ріжуть око» на тлі більш сучасних будівель, варто зробити висновок про якість й універсальності дизайну плитки.

Доступний та красивий «кабанчик» робили сумлінно і, його оцінили в період раннього радянського конструктивізму, використовуючи в масовому будівництві у ХХ столітті. Потім плитка стала застосовуватися також і для внутрішніх робіт, але кому варто подякувати за смішне прізвисько? Ймовірно, людині з почуттям гумору та гарною фантазією. «Кабанчик» мав заготовку, глазуровану з обох сторін. На торці розташовувалася пара наскрізних отворів. Удару киркою було достатньо, щоб плитка розкололася навпіл. У результаті отримували 2 вироби з глазурованими та шорсткими сторонами. Вони:

  • відмінно схоплювалися при укладанні;
  • компактно складувалися;
  • добре транспортувалися.

Заготовки частково нагадували п’ятачок, через наявність отворів. Тоді, з якоїсь легкої руки, плитка отримала назву «кабанчик», та в усьому світі її більше знають, як «метро» або «субвей». Справа в тому, що цей матеріал в Європі та Америці активно використовувався для оформлення станцій метро, ​​починаючи з ХХ століття. У підземці Парижа він з’явився ще в 1900-му завдяки Ектору Гімар – архітектору, якого відносять до числа засновників арт-нуво.

«Кабанчик» в наші дні

Сучасний «кабанчик» далеко не завжди чітко дотримується цегляних параметрів. Назву використовують для позначення будь-якої довгою керамічної плитки – вона глазурована, та може не мати фаски. У той же час різновиди з фаскою мають більш цікавий і фактурний вид. З їх допомогою відмінно приховують нерівності поверхні.

Плитку «метро» замовляють для санвузлів і кухні. Вона невибаглива й зустрічалася повсюди в період популярності скандинавського мінімалізму у вигляді білого кухонного фартуха. Час від часу з’являються чутки, що «кабанчик» набрид дизайнерам та споживачам, але його й надалі використовують для оформлення інтер’єрів. Це – класика, яка непідвладна моді. Періодично змінюються тренди та проводяться експерименти. Фахівці пропонують численні способи укладання – «ялинка», «плетінка», «шов в шов» та інші. Вони вносять істотну різноманітність в оформлення і допомагають створити неординарний дизайн.

Чи відомо вам, як правильно вибрати плитку? Як вирівняти стіни, змонтувати теплу підлогу й розрахувати необхідну кількість матеріалів? У компанії Капітель працює ремонтна бригада, яка знайома з особливостями використання сучасних матеріалів і знає не з чуток, як застосовувати ті або інші технології. Вона зможе підібрати обробку, оптимальну для конкретного випадку. Ми розробимо дизайн з урахуванням смаків та вподобань клієнта і зробимо будь-який вид ремонту, не залежно від рівня його складності.

Обговоріть всі запитання з персональним менеджером

Залишіть заявку або напишіть у месенджери, щоб наш менеджер відповів на всі запитання