Інфрачервона тепла підлога: переваги та недоліки - Kapitel

Інфрачервона тепла підлога: переваги та недоліки

Інфрачервона тепла підлога: переваги та недоліки

Теплі підлоги стали популярними порівняно недавно. Ще кілька років тому вони виглядали занадто громіздко і не могли бути встановлені без трудомістких бетонних робіт. Однак прогрес не стоїть на місці і, тепер кожен бажаючий без проблем придбає плівковий ІЧ нагрівач – вигідний та ефективний, монтаж якого займе лише кілька годин.

Інфрачервона підлога передбачає більш просту установку, ніж, наприклад, водяна система. Поверх конструкції кладуть будь-яке покриття і не витрачають дорогоцінний час на стяжку, адже без неї можна обійтися в даному випадку. Багато легенд ходить про плівкові нагрівачі. Деяка інформація дуже суперечлива. Пропонуємо розібратися, що вони з себе представляють в реальності.

Позитивні якості інфрачервоної підлоги

Так, плівкова підлога – не ідеальна. За деякими показниками вона програє традиційним конструкціям, але все ж, її позитивні якості здатні вразити. ІЧ система оптимальна для обігріву локальних зон. Розміщуючи обігрівачі на потрібних ділянках, наприклад, в місці відпочинку, ви заощадите електроенергію і матеріали.

Споживачі високо цінують інфрачервоні підлоги за їх властивість впливати на поверхню предметів. Вони абсолютно не сушать повітря, що говорить на користь монтажу подібної конструкції в житловому приміщенні. Якщо ж звернути увагу на ціновий показник, можна відзначити, що вартість усього набору (плівка, проводка, підкладка і т.д.) менш висока, ніж витрати на облаштування водяної або кабельної системи. Вартість установки інфрачервоної підлоги також невисока. Серед інших переваг хотілося б виділити:

  • Морозостійкість. Система може залишатися у вимкненому стані тривалий період в зимові місяці, але даний момент абсолютно не відіб’ється на її працездатності після включення. З цієї причини інфрачервону підлогу так вигідно встановлювати на дачі.
  • Запуск системи у зручний для власника час. На відміну від водяної підлоги, ІЧ може почати працювати без здійснення додаткових підготовчих маніпуляцій.
  • Низька теплова інерційність, тобто не потрібно чекати, коли система розігріється, нагрівальний елемент дозволяє відразу досягти комфортної температури.
  • Високий рівень ККД. Сприяє суттєвому зниженню витрат електроенергії.
  • Швидкий монтаж. Установка займе максимум кілька днів. При цьому монтаж може здійснюватися, як у квартирі, так і в приватному будинку навіть власними руками, адже немає потреби в додатковій підготовці та придбанні спеціальних інструментів.

Енергія, яку випромінюють нагрівачі, повністю відповідає сонячному випромінюванню і благотворно впливає на організм. Людям комфортно перебувати в кімнатах з інфрачервоною теплою підлогою. Вона прогріває приміщення по всій висоті, але особливо добре, його нижню частину. Конструкція має чимало позитивних якостей. Її можна навіть самостійно демонтувати і встановити в іншому місці, але список плюсів не є нескінченним.

Негативні якості інфрачервоної системи

Як і будь-яка система, інфрачервона підлога має певні недоліки. Для когось вони здадуться значущими, на думку ж іншої людини не вплинуть зовсім. Почнемо, мабуть, з безпеки. Для функціонування карбонових нагрівачів потрібна мережа 220В. Сила струму потенційно небезпечна. Навіть заземлення і система автоматичного відключення не виключають небезпеку ураження електрикою.

Інфрачервона підлога – ефективна нагрівальна система, але вона не настільки економічна, як водяна, особливо, якщо та обігрівається за допомогою газу. Використовувати інфрачервону підлогу в якості основного джерела тепла – зручно, але не вигідно. З цієї причини її вибирають переважно для додаткового обігріву.

Працездатність системи безпосередньо залежить від електрики. При наявності проблем з електропостачанням користувач ризикує замерзнути, навіть якщо саме обладнання буде дуже якісним і надійним. Так, водяний контур також функціонує завдяки електриці, яка запускає помпу. Але, потужність насоса дуже слабка, що дозволяє в разі необхідності підключати його до акумулятора авто. Подібний фокус не пройде з інфрачервоним нагрівачем, адже він потребує великої кількості палива і генератора з високим рівнем потужності.

ІЧ плівку кладуть в місцях, які не будуть згодом закриватися меблями чи обладнанням. Що ж робити, якщо власник житла вирішив змінити обстановку через деякий час? В такому випадку підлогу потрібно розібрати. Це не простий процес, але він неминучий.

Установка ІЧ нагрівачів під м’яке покриття передбачає монтаж міцного проміжного шару, що тягне за собою додаткові витрати. Він може бути зроблений з фанери, ДСП, ДВП та інших матеріалів. Якщо ж мова йде про водяну чи кабельну систему, то навіть укладання ковроліну легко реалізується без ускладнення конструкції.

Проаналізувавши недоліки і переваги теплої ІЧ підлоги, можна зробити висновок, що вона має величезний потенціал. Впровадження інноваційних технологій в майбутньому здатне вивести її в лідируючі позиції. Зараз же ця система також виглядає досить привабливо. Оцініть її плюси і мінуси, щоб зробити єдино правильний вибір, а фахівці компанії Капітель швидко та якісно встановлять будь-яку теплу підлогу, не залежно від її конструктивних особливостей.

Обговоріть всі запитання з персональним менеджером

Залишіть заявку або напишіть у месенджери, щоб наш менеджер відповів на всі запитання