Ґрунтовка та шпаклівка для стін під шпалери - Kapitel

Ґрунтовка та шпаклівка для стін під шпалери

Ґрунтовка та шпаклівка для стін під шпалери

Шпалери, навіть з урахуванням великого розмаїття оздоблювальних матеріалів, і нині залишаються одними з найбільш затребуваних. Види та склад полотен, а також технології робіт змінюються й удосконалюються, а був час, коли вважалося достатнім приклеїти до основи газети. Зараз стіни ґрунтують та шпаклюють у декілька шарів.

Почнімо з ґрунтовки. Чи потрібна вона при ремонті звичайної квартири з цегляними, бетонними або гіпсокартонними стінами? На жаль, хоч довго думали, що попередня обробка поверхні перед обклеюванням не має сенсу, та проблеми, що виникали потім, змусили споживача кардинально змінити думку.

 • Бульбашки
 • Розриви
 • Краї, які відшаровуються

– виглядали зовсім не естетично і змушували задуматись, а чи був сенс у ремонті.

Так, без ґрунтовки іноді можна обійтися, якщо виконавець робіт бачить перед собою ідеально рівну зашпакльовану поверхню в старому будинку. Він віддає перевагу паперовим шпалерам і не розраховує їх довго експлуатувати. Якщо ж в стіні є порожнини і сама шпаклівка залишає бажати кращого, або ж, коли мова йде про основу з гіпсокартону, – ґрунтування не уникнути. Воно також вкрай бажано, якщо має місце хоча б один фактор із наступного ряду:

 • Квартира розташована в будинку, вік якого становить менше ніж 5 років.
 • Споживач не впевнений в якості будівництва (коли будівлю зводять на «гуляючих» ґрунтах, далеко не завжди беруть до уваги їх властивості, що загрожує в майбутньому деформацією та тріщинами на стінах).
 • Для місцевості характерні природні катаклізми – землетруси, підтоплення та ін.
 • Недалеко від будинку ведеться сильний вібраційний вплив, наприклад, вибухові роботи.
 • Передбачається використання важких шпалер. Їм вкрай необхідно надійне зчеплення.

Сучасні різновиди ґрунтовки

Стіни прийнято ґрунтувати, щоб приховати будь-які недосконалості поверхні і поліпшити зчеплення. Ґрунтовка істотно спрощує процес обклеювання та захищає поверхню стіни. Її можна розділити на кілька видів, орієнтуючись на ряд критеріїв:

 • Функціонал – адгезійні, які сприяють поліпшенню зчеплення і зміцнюючі, для зміцнення стіни.
 • Форма випуску: концентрати – порошок, який потрібно розвести або готова ґрунтовка в рідкому стані.
 • Склад – варіює, але найбільш популярні нетоксичні мінеральні та акрилові ґрунтовки, які не приносять шкоди оточуючим і швидко висихають у приміщенні.

Акрилову ґрунтовку вважають універсальною, але якщо потрібно наклеїти важкі шпалери, слід придбати адгезійну. На ринку також нерідко побачиш гліфталеві і навіть алкідні ґрунти, та через сильний запах і високу токсичність вони не повинні використовуватися в квартирах, але цілком підійдуть для зовнішніх робіт. Ґрунтовку вибирають, орієнтуючись на вигляд шпалер і характеристики поверхні. Найдорожчий склад – далеко не завжди означає, що він найкращий.

Різновиди шпаклівки під шпалери

Ми з’ясували, що ґрунтування – обов’язковий пункт робіт при наклеюванні шпалер, але що відносно шпаклювання? На жаль, рівні стіни в квартирі – щось з області фантастики. Навіть у нових будинках вони не ідеальні. На поверхні часто можна побачити тріщини, а також нерівності. Ось і доводиться споживачеві вирішувати завдання з вибором матеріалу.

Які вимоги висуваються до шпаклівки? Головна мета її використання – підготовка поверхні перед наклеюванням шпалер або перед фарбуванням. Таким чином, вдається згладити всі недосконалості стіни – ями, хвилі, тріщини, незначну кривизну. Хороша шпаклівка дозволить уникнути додаткового ґрунтування. Вона також здатна поліпшити зчеплення шпалер з поверхнею.

Розрізняють декілька видів шпаклівки. Якщо орієнтуватися на ступінь готовності, то можна виділити:

 • Готову, тобто розведену – ідеальну для більшості споживачів, адже достатньо відкрити банку і приступити до використання. Її краще купувати для робіт невеликого масштабу.
 • Сипучу, яка необхідна, щоб привести до ладу стіни, які знаходяться в поганому стані. Шпаклівку потрібно правильно розвести і відразу ж використати, з чим легко впоратися фахівець з належним досвідом.

Спеціальні шпаклівки купують для усунення грубих дефектів, наприклад, щілин в місцях стикування плит, тріщин, ям та інших недоліків поверхні. Вирівнюючі склади потрібні для формування основного шару, а фінішна шпаклівка необхідна для нанесення безпосередньо під шпалери, вона створює приємне на дотик, шовковисте покриття. Склад шпаклівки також варіює, але традиційною вважається цементна. Вона має темний колір, тому підходить лише для темних шпалер. В іншому випадку її обов’язково слід покрити фінішним складом.

Для самостійної реалізації ремонтних робіт споживачі купують гіпсову шпаклівку. Вона швидко застигає і не тріскається, але погано реагує на високу вологість і категорично не підходить для санвузла, де краще використовувати сучасний акрил або латекс. Матеріали формують тонкий шар та сприяють ідеальному вирівнюванню поверхні, однак слід врахувати, що вони іноді обсипаються від ударів.

Щоб запропонувати склад з оптимальними якостями, виробники часто експериментують, комбінуючи різні види шпаклівки.

Як використовувати шпаклівку

Для косметичного ремонту зазвичай достатньо придбати вирівнюючи та фінішну шпаклівку. А що робити, якщо передбачаються роботи великого масштабу? Зі стін потрібно видалити старе покриття і нанести спеціальний склад, щоб позбутися від ям та тріщин. Потім можна використовувати базову суміш. Після її остаточного висихання поверхню потрібно зашкурить за допомогою наждачки і покрити фінішем.

Ремонтні роботи завжди потребують тимчасових витрат, наявності досвіду і точного підрахунку. Навіть для того, щоб правильно вибрати, а також нанести ґрунтовку і шпаклівку знадобляться певні знання та вміння, якими володіють фахівці компанії Капітель. Ми зробимо будь-яку роботу в сфері ремонту не залежно від рівня її складності і надамо активну допомогу, щоб наш клієнт знайшов свій ідеальний варіант дизайну приміщень.

Обговоріть всі запитання з персональним менеджером

Залишіть заявку або напишіть у месенджери, щоб наш менеджер відповів на всі запитання