Фарба: як видалити та оновити - Kapitel

Фарба: як видалити та оновити

Фарба: як видалити та оновити

На етапі ремонту мешканці будинків та квартир часто стикаються з необхідністю змити стару фарбу з підлоги, дверей та інших поверхонь. Чи можна знехтувати цим відповідальним моментом? На жаль, забарвлені елементи мають слабку адгезію до будівельних сумішей, штукатурки та клею. Якщо попередньо не очистити основу, нове покриття не зможе довго протриматися.

Процес видалення ЛФМ передбачає граничну акуратність з боку виконавця, адже важливо не просто прибрати старий розчин з поверхні, але при цьому і не пошкодити її. Як видалити стару фарбу з дерева? Як якісно очистити пластик? Що потрібно зробити перед фарбуванням? Відповіді на ці та інші важливі питання – далі в матеріалі.

Як прибрати фарбу з металевої поверхні

Перш ніж приступити до фарбування металевої конструкції, потрібно очистити її від старої фарби. В іншому випадку нове покриття не тільки буде естетичним, але і швидко відлущиться. Найчастіше для даних цілей використовують один із наступних способів:

  1. Термічний. Поверхню розігрівають паяльною лампою. Під впливом високих температур фарба починає відшаровуватися. Це досить швидкий процес, який виглядає дуже ефектно, але він не надто безпечний для здоров’я.
  2. Хімічний. Спеціальні розчинники змивають фарбу без зайвих зусиль. З мінусів можна відзначити неекологічність і високу токсичність, проте така методика дозволяє виконати роботу без будь-яких проблем і не пошкодити при цьому поверхню.
  3. Механічний. Метал очищають за допомогою щітки та наждачки. Вони мають невисоку ціну, і є в наявності у будь-якому спеціалізованому магазині. Процес очищення, звичайно, буде не швидким і, маніпуляції виконавця з великою ймовірністю призведуть до пошкодження поверхні.

Як очистити від фарби дерев’яні елементи

Дерево обробляють за допомогою будівельного фена, який розігріває поверхню. Потім досить трохи попрацювати шпателем, щоб повністю очистити підлогу, двері або вікна. Дану роботу неможливо зробити швидко. Крім того, вона вимагає обережності, адже в процесі легко пошкодити саму дерев’яну основу. Якщо говорити про плюси методу, то варто відзначити доступність інструментів.

Чи є альтернатива? Нею стане хімічний спосіб. Спеціальна рідина, проникаючи вглиб фарби, швидко розм’якшує її. Це швидкий процес, але використовувані засоби досить токсичні, хоча хімічний спосіб і більш щадний до дерева, ніж термічний. Після обробки також варто скористатися шпателем.

Видаляємо фарбу з дерев’яних дверей та вікон

Двері можна очистити лише попередньо знявши з петель. Їх розміщують горизонтально і повністю звільняють від фурнітури. На існуюче покриття наносять розчинник та чекають його набухання. Після розм’якшення, двері остаточно позбавляють від старої фарби, використовуючи шпатель і наждачний папір.

Очищення віконних рам проводиться після їх зняття з навісів і демонтажу скла та фурнітури. Для видалення фарби часто використовують будівельний фен, монтажний ніж і шпатель. Щоб не купувати фен, можна придбати хімічний розчинник.

Як очистити від фарби пластик та бетон

Коли мова йде про пластик, доцільно застосувати силікатний клей або рідину для зняття лаку, однак, в останній не повинно бути ацетону. Клей добре прибирає дрібні частини фарби. Висихаючи, він «підтягує» фрагменти старого покриття. Залишається лише протерти поверхню. Для масштабних же робіт краще використовувати рідину для зняття лаку. Нею змочують валик або ватний диск, яким потім обробляють покриття.

Як же прибрати фарбу з бетонних стін? Це досить складне завдання, але якщо ремонт іде в добре провітрюваному приміщенні, оптимальним варіантом стане розчинник. Альтернативним методом буде застосування будівельного фена, проте, варто добре подумати, перш ніж його використовувати, тому що в процесі завжди виділяються випаровування, які дуже шкідливі для здоров’я людини. Якщо поверхня невелика, її можна очистити за допомогою сокири або при використанні перфоратора зі спеціальною насадкою.

Як правильно фарбувати

У людини, яка збирається зробити ремонт, виникає багато питань і сумнівів. Звісно, кожен мріє спростити процес, наприклад, пофарбувати поверхню проігнорувавши необхідність видалення старої фарби. Так, це дійсно можливо, якщо вона нанесена тонким шаром і покриття не має дефектів. Тоді перед фарбуванням достатньо обробити основу наждачкою, та краще не нехтувати ґрунтуванням, адже воно поліпшить зчеплення і дозволить пофарбованій поверхні надовго зберегти зовнішню привабливість.

Робота з різною фарбою має свої нюанси, наприклад, якщо вона акрилова, то важливо наносити в кілька шарів. Ґрунтовка – обов’язкова. В ідеалі, якщо матеріали будуть мати одного і того ж виробника. А що робити, коли вибір пав на водоемульсіонку? В цьому випадку видалення старого покриття не підлягає сумніву, інакше в кінцевому результаті поверхня буде виглядати не найкращим чином.

Ремонт таїть у собі безліч секретів. Щоб досягти бажаного ефекту, потрібно мати величезну кількість знань та умінь. Це не під силу одній людині. Зовсім інша справа – спеціалізована компанія. В Капітель працюють фахівці, кожен з яких має чітко окреслені обов’язки. У них є досвід в реалізації найскладніших проектів. Якщо ви націлені на швидкий та якісний результат, то знайшли дійсно надійного виконавця, ми відповімо на всі питання і запропонуємо раціональні рішення. Будемо раді взаємовигідній співпраці!

Обговоріть всі запитання з персональним менеджером

Залишіть заявку або напишіть у месенджери, щоб наш менеджер відповів на всі запитання