Фарба для внутрішніх робіт: різновиди - Kapitel

Фарба для внутрішніх робіт: різновиди

Фарба для внутрішніх робіт: різновиди

Бажаючи швидко і без особливих витрат змінити внутрішнє оздоблення квартири, безліч власників квадратних метрів віддають свій вибір на користь фарби. Велика кількість текстур і відтінків дозволяє не обмежувати фантазію та втілити в життя різноманітні дизайнерські рішення. Фарба для інтер’єру гарантує найпростіший догляд за поверхнею. Вибирають її, орієнтуючись на склад:

  1. Масляна. Складається з олії та мінеральних добавок. Утворює на поверхні плівку, яка захищає її від вологи, хоч і не пропускає повітря. Не зважаючи на це даний склад цілком підходить для оформлення внутрішніх стін.
  2. Латексна. Має підвищену пластичність і приємну текстуру. Її легко наносити.
  3. Акрилова. Оптимальний варіант для внутрішніх робіт.
  4. Алкідна. Утворює гарне покриття, яке, на жаль, не пропускає повітря. Крім того, матеріал має неприємний запах і досить легко спалахує.
  5. Водорозчинна. Це дуже популярна фарба, яка стане відмінним рішенням для того, хто насамперед віддає перевагу екологічності.
  6. Водоемульсійна. Швидко висихає після нанесення, але практично не здатна захистити від вологи.
  7. Водно-дисперсна. Не тріскається і не боїться вологи.
  8. Силіконова. Зносостійка та пластична, формує покриття, яке залишиться в цілісності на довгі роки. Має високу ціну.
  9. Поліуретанова. Відрізняється стійкістю до механічної дії. Здатна прослужити не менше 20 років, проте її вартість аж ніяк не демократична.
  10. Бутадієн-стирольна. Швидко втрачає колір під впливом ультрафіолету.

Щоб оформити приміщення з низьким рівнем навантаження, достатньо придбати акрилову фарбу. Вона поєднує в собі міцність, екологічність та прийнятну ціну. Усі показники – середнього рівня. Вибираючи матеріал для дитячої або спальні також немає сенсу шукати супер зносостійкі варіанти, адже пройде не так багато часу, перш ніж з’явиться бажання змінити оформлення чи поекспериментувати з кольором. Різноманітність текстур та відтінків дозволяє оформити інтер’єр відповідно до смакових уподобань власника житла.

На що звернути увагу при виборі фарби

Шукайте матеріал для внутрішніх робіт? Які його якості повинні мати першочергове значення? Звичайно ж, безпека та екологічність. Якщо фарба містить токсичні елементи та виділяє шкідливі речовини при контакті з водою або в процесі нагрівання – вона не підходить для житлових приміщень. Суміш не повинна жахливо пахнути, але буде непогано, якщо сформоване покриття витримає удари та порадує стійкістю до стирання і подряпин. Хороше оздоблення не псується від механічного чищення та вологого прибирання. Воно прослужить щонайменше 3-5 років.

Найбільш приваблива фарба, стійка до дії сонячних променів. Вона повинна бути достатньо щільною, щоб перекрити попередній шар, який все ж краще видалити повністю. Для роботи в приміщеннях найзручніше застосовувати швидковисихаючі склади, але можна обирати і будь-які інші.

Що потрібно придбати окрім фарби для внутрішніх робіт

Крім складу для обробки поверхні слід купити ряд інструментів і матеріалів. Для нанесення фарби використовуються пульверизатори і валики або щітки. Останні бажано купувати різних розмірів, адже малі інструменти обов’язково знадобляться для фарбування складних ділянок. Стелю ж найзручніше обробляти за допомогою валика.

Перед нанесенням нового покриття обов’язково слід позбавитися від старого. У цьому допоможе спеціальний розчин. Для вирівнювання стін купують шпаклівку, а для декоративних робіт – декоративні щітки/валики, малярський скотч. Якщо виконавець працював із фарбою, яка має не водну основу, йому знадобиться засіб для очищення інструменту. Також слід запастися губками та ганчірками, щоб витирати краплі, які потрапили на чисту поверхню.

Як поєднувати матові та глянсові ділянки, як зробити текстуру об’ємною та створити цікаві ефекти? Фахівці з компанії Капітель знають відповіді на ці та багато інших питань, пов’язаних з ремонтом, адже вибір фарби – найменш складне завдання, з яким доведеться зіткнутися майбутньому виконавцю робіт.

Обговоріть всі запитання з персональним менеджером

Залишіть заявку або напишіть у месенджери, щоб наш менеджер відповів на всі запитання