Фактурна штукатурка: особливості та незвичайні ефекти - Kapitel

Фактурна штукатурка: особливості та незвичайні ефекти

Фактурна штукатурка: особливості та незвичайні ефекти

Для обробки фасадів будівель, а також житлових кімнат успішно використовують фактурну штукатурку. Цей матеріал незвичайний, адже він має здатність створювати рельєфні візерунки та геометричні фігури, наслідувати природні матеріали. Суміш із ефектом травертину в комплексі з венеціанською штукатуркою для імітації полірованого мармуру дозволить знайти нестандартне рішення для оформлення приміщення. Вона виграшно виглядатиме на тлі звичних шпалер і пластикових панелей.

Що ж являє собою фактурна штукатурка і, які її різновиди? Біла неоднорідна суміш із різними наповнювачами – матеріал, який називають фактурною штукатуркою. Його складові пов’язані за допомогою клейких речовин, наприклад, латексу чи силоксану. Суміш може мати натуральну основу – гіпс чи вапно. З еластичним матеріалом легко та зручно працювати. Він досить в’язкий та не боїться високої вологості, а також температурних коливань.

У фактурну штукатурку додають:

  • кварц;
  • бавовну;
  • слюду;
  • доломіт та інші елементи.

Наповнювачі натурального походження гарантують цілковиту безпеку мешканцям квартири. Матеріал має високу в’язкість і потребує перемішування міксером перед нанесенням. Особливості застосування, зернистість і навіть кількість безпосередньо впливають на зовнішній вигляд застиглого покриття. Ціна ж суттєво залежить від компонентів.

Як працювати з фактурною штукатуркою

Суміші, в своїй більшості, після висихання не піддаються усадці. Особливо вона малоймовірна у разі купівлі складу на силіконовій чи акриловій основі. Гіпсова штукатурка менш еластична. Її бажано наносити на бетон або іншу тверду та міцну поверхню. Оцінити зовнішній вигляд покриття – фактури та колірні переходи можна лише після його повного висихання. Щоб нанести матеріал, потрібно знати техніку й специфіку застосування спеціального інструментарію. Цієї причини цілком достатньо, щоб усвідомити доцільність звернення до професійного виконавця.

Нанесення суміші не передбачає особливих ​​складнощів, проте важливо правильно підготувати поверхню, щоб процес її коригування зайняв мінімум часу. Для створення глянсового ефекту, захисту від вологи та пошкоджень покриття прийнято натирати воском. За допомогою фактурної штукатурки створюють унікальний інтер’єр. Зернистість, шорсткість та рельєф поверхні можуть суттєво відрізнятися. Завдяки незвичайній суміші майстер отримає імітацію каменю, тканини чи іншого матеріалу, а також замаскує дефекти стін.

Поширені ефекти

Фактурна штукатурка створить довговічне покриття, яке не боїться сонця. Вона покращить термоізоляцію, буде стійкою до механічного впливу. Матеріал повністю безпечний для людини і припускає різні експерименти. Штукатурка, що імітує бетонне покриття, добре доповнить інтер’єр у мінімалістичному стилі і, вона відмінно тримає тепло. Суміш з ефектом мармуру, після висихання буде практично не відрізнятись від натурального кам’яного покриття, як і штукатурка, яку наносять спеціальним способом, щоб створити ілюзію дерев’яної поверхні.

Декоративне покриття може імітувати:

  • шовк, стійкий до стирання;
  • короїд, що захищає поверхню до 30 років;
  • камінь зі сколами, прожилками та пластами;
  • шкіру, сталь чи скло;
  • кам’яну кладку;
  • тріщини (ефект кракелюр) і не тільки.

Професіонал з компанії Капітель підбере правильний матеріал для обробки з метою створення якісного й довговічного покриття. Він знає, як підготувати поверхню і всі нюанси взаємодії з декоративною сумішшю, тому виконає відповідальну роботу, не припускаючи прикрих помилок, які є неминучими у разі виконання ремонту своїми руками. Наша репутація – запорука швидких та якісних змін і вашій квартирі.

Обговоріть всі запитання з персональним менеджером

Залишіть заявку або напишіть у месенджери, щоб наш менеджер відповів на всі запитання