
Емалеві фарби: різновиди, склад, призначення
Емалеві фарби – речовини, які формують тверде та блискуче покриття, що візуально нагадує емаль. Складаються вони з пігментів та лаків. Перші можуть мати органічне чи мінеральне походження. Від них безпосередньо залежить глянсовість застиглого шару.
Для виробництва якісного матеріалу виробник вибирає сухі пігменти без невідмитих солей та сторонніх домішок. Пігменти не повинні реагувати на світло або розчинятися у лакові. Частинки з великою питомою вагою не дозволяють одержати однорідну масу, тож чим менший даний показник, тим краще.
Для виробництва емалевої фарби застосовується найрізноманітніший лак. Вибір сорту безпосередньо залежить від особливостей використання готового матеріалу. Також у фарбі присутні різні наповнювачі та добавки, які покращують її властивості, і уайт-спірит.
Характеристики емалевих фарб
Фарба має гелеподібну структуру. Разом з тим, слід відмітити і її водянистість. Лак або алкідні смоли утворюють на поверхні плівку, яка після остаточного висихання, надає пофарбованій поверхні підвищену зносостійкість, мінімально реагуючи на тертя та удари. Шар захищає від забруднень та подряпин, а також від води. Щоб очистити поверхню, яка покрита емаллю, достатньо застосувати вологу тканину.
Емалева фарба сприяє формуванню гладкого та блискучого покриття. Особливо зручно працювати з алкідними емалями, які лягають на основу рівно та гладко. Випускаються матеріали у різному колірному виконанні. Вони наносяться в один, два або три шари і часто використовуються для фарбування стін.
Види емалевих фарб
Серед різновидів, що зустрічаються на ринку, найпопулярніша алкідна фарба. Вона еластична та досить проста у використанні. Матеріал швидко застигає, формуючи довговічне покриття. Його купують для використання в кімнатах з підвищеною вологістю, для ванн і навіть басейнів.
Щоб дізнатися про особливості фарби, досить поглянути на її маркування, наприклад, абревіатура ПФ розшифровується, як пентафланелева, а перша із цифр вказує на призначення продукту:
- 1 – фарба для зовнішніх робіт;
- 2 – фарба для внутрішніх робіт.
Інші цифри позначають номер у каталозі.
Нітроемалева фарба
Нітроемаль роблять із нітрату целюлози. Вона швидко висихає після нанесення, за умови, що фарбування здійснювалось у межах приміщення. Проте нітроемалева фарба заборонена у багатьох країнах, бо вона забруднює зовнішнє середовище. В інших випадках нею фарбують дерево, застосовуючи в процесі розпилювач. Чому б не користуватися валиком? Аерозольна фарба дуже швидко висихає, нанесення її будь-яким іншим способом є неможливим.
Поліуретанова фарба
Поліуретан чудово підходить для фарбування підлоги. Особливо доцільно використовувати його для обробки ділянок із високою прохідністю. Він надзвичайно актуальний для шкіл та підприємств громадського харчування.
Покриття повністю висихає через добу після фарбування. Наносити матеріал слід дуже обережно, використовуючи респіратор та рукавички. Окуляри також не зайві, адже йдеться про взаємодію з фарбою, яка при висиханні виділяє токсичні речовини. Після закінчення робіт приміщення необхідно провітрити.
Як користуватися емалевою фарбою
Якщо ви вперше зіткнулися з емалевими фарбами, то ймовірно не впевнені, чи варто готувати поверхню перед їх нанесенням, наприклад, шпаклювати та ґрунтувати стіни? Подібні маніпуляції найчастіше виявляться зайвими, адже матеріал має відмінну адгезію.
Шпаклювати основу необхідно лише коли на ній присутні значні ушкодження. Зазвичай її достатньо очистити від забруднень, особливо, коли планується фарбування керамічних поверхонь. Однак, емаль потрібно наносити особливим способом і в 1-2-3 шари. При цьому кожен наступний наноситься лише після повного висихання попереднього.
Ремонт – задача не з легких. Навіть фарбування стін та підлоги пов’язане з рядом труднощів, але вони зовсім не суттєві для фахівців з компанії Капітель, які легко впораються і з більш складними завданнями. Зробити арку, знести стіни, провести трубопровід, зробити комплексний ремонт? Професіонали не бояться складнощів та готові запропонувати цікаві рішення для вашої зручності та комфорту.