Львів, вул. Івана Пулюя, 40, Україна
c ПН до ПТ з 9.00 до 19.00

Електропроводка в новобудові

Готова електропроводка в новобудові – вельми небезпечна річ, яку в будь-якому випадку доведеться переробляти під себе. Без всяких сумнівів, таку роботу краще довірити професіоналам. Проте, якщо ви вирішили заощадити і виконати розводку електромережі самостійно, то не слід занадто переживати.

Зрозуміло, що для реалізації задуманого потрібно мати деякі знання і досвід проведення робіт подібного характеру. Але, якщо підійти до процесу максимально серйозно то уважно, то монтаж електропроводки в новобудові забере у вас мінімум часу, та й вартість його буде невисокою.

Силові електрокабелі повинні розташовуватися в спеціальних штробах всередині стін, тобто під шаром штукатурки. Тому, варто ще на початковому етапі робіт створити схему розводки електрики, позначивши кожну електроточки, лампочку, місце монтажу будь-якого побутового приладу.

Якщо ви почнете прокладати кабелі вже після завершення оздоблення квартири, то вам доведеться руйнувати певну частину свого ремонту, і проводити електропроводку в новобудові. Тому, завжди вказуйте цей процес одним із першочергових в плані свого ремонту.

З чого почати монтаж електропроводки

  1. Виберіть місце, де буде змонтований розподільчий щиток. До нього з під’їзду буде надходити напруга через силовий кабель, а від нього йтимуть дроти для підведення напруги до кожної з кімнат квартири.

Зазвичай, розподільний щит встановлюється прямо біля вхідних дверей, в спеціальній стіновий ніші, або ж просто чіпляється на дюбеля до стіни. Якщо немає можливості організувати таку схему, то щит можна змонтувати в під’їзді, простягнувши кабель всередину квартири.

Кожен розподільний щиток повинен складатися з електричного лічильника, автоматів і запобіжників.

  1. Щиток необхідний для того, щоб підвести кабелі до різних типів електроприладів. Так буде максимально зручно використовувати мережу, не навантажуючи її і, при необхідності, швидко знаходити й усувати поломку, не знеструмлюючи квартиру повністю.

Наприклад, окрема лінія завжди прокладається до пральної машини, посудомийки, душової кабіни та іншої потужної техніки. Для освітлювальних приладів також виділяється окрема лінія, як і для розеток.

  1. Вкрай важливо правильно скласти план-схему проводки. У цьому документі потрібно вказати максимум докладної інформації щодо кожного приладу, який споживає електроенергію.
  2. Категорично заборонено прокладати проводку навскіс. Завжди потрібно робити рівні, строго горизонтальні або вертикальні лінії.
  3. Щоб зробити штроби під кабель, необхідно скористатися штроборізом. Якщо такого інструменту немає, тоді можна обійтися звичайною болгаркою і зубилом. В будь-якому випадку потрібно враховувати особливості поверхні, всередині якої буде прокладатися провід.
  4. Як тільки штроби будуть зроблені, в них слід прокласти і зафіксувати гофровану трубку, котра буде служити захисним кожухом для кабелю. Вона фіксується алебастром з кроком в півметра.
  5. Кабель варто вибирати потрійний мідний, одножильний. Він має мінімальний опір і підвищену міцність, а одножильний варіант виключає ризик окислення.
  6. У «хрущовках» зазвичай присутня лише одна електролінія, яка відведена від розподільного лічильника в під’їзді. У новому будинку проводка відрізняється кардинально. Тут відразу проводять кілька силових кабелів, розділяючи їх на групи. Тобто, вам буде набагато простіше і зручніше виконувати всі електричні роботи.

В нових будинках все зроблено краще і тому дорожче. За все хороше і надійне завжди потрібно доплачувати, проте це є обґрунтованим. Так, сучасна проводка потужніша, більш надійна і, зводить до нуля ризик перебоїв та коротких замикань.

Електроточки (вимикачі та розетки)

электрофурнитура для новой квартиры

Попередньо для кожної кімнати необхідно розрахувати потрібну кількість розеток і вимикачів, а також освітлювальних приладів. Зазвичай, монтують один головний світильник і 1 розетку на кожні 5 квадратів приміщення.

Але, описане правило працює не в кожній квартирі. Наприклад, для кухні варто змонтувати мінімум 4 розетки під побутові прилади, адже їх там буде досить велике число. А у ванній буде достатньо всього однієї (не враховуючи ту, що йде під пральну машину).

Само собою, необхідно розмістити розетки таким чином, щоб в них не потрапляла волога. Також, на лінії всіх «мокрих» приміщень додатково ставиться УЗО, так як звичайний запобіжник може просто не впоратися з навантаженням і вийти з ладу. Завжди варто пам’ятати про правило – чим менше розеток, тим менше ризик замикання та самозагоряння.

Що стосується вимикачів. Їх рекомендують монтувати відразу біля дверей в приміщення. Висота від підлоги має бути не менше метра. Для зручності ці електроточки повинні встановлювати з того боку дверей, на якому розташована ручка.

Серед моделей даних пристроїв варто вибирати ті, де контактні площадки виконані з латуні, а внутрішня частина зроблена з кераміки, котра не пропускає електричний струм. Плюс кожну електроточку потрібно монтувати в спеціальну коробку, яка фіксується строго вертикально (за рівнем) і кріпиться на алебастр.

Розподілщиток

Кожна лінія кабелів з’єднується між собою й відводиться в щитову, яка виглядає, як короб в ніші біля лічильника. Проводи повинні з’єднуватися спеціальними клемами на гвинтах або скручуватися, а потім спаюватися і ретельно ізолюватися.

Основний плюс другого варіанту («ручного») полягає в тому, що з’єднання буде максимально надійним, практично вічним. Приступати до пайки потрібно тоді, коли проведена уважна перевірка електропроводки і ви повністю впевнені в її працездатності.

Висновок

Як тільки ви приєднали всі електричні лінії до ланцюга, зафіксували всі електроточки та перевірили працездатність кожної лінії, можна підключати електричний ланцюг до мережі автоматичної подачі напруги. Готово! Можна приступати до наступного етапу ремонту квартири.

Ремонт якого приміщення Вас цікавить?
0%

Марія

Менеджер по продажам