Львів, вул. Івана Пулюя, 40, Україна
c ПН до ПТ з 9.00 до 19.00

Декоративна штукатурка стін – способи нанесення

Етап обробних робіт майже завжди пов’язаний з низкою запитань. Власник не відразу може визначитись, який зовнішній вигляд обробки сподобається йому більше. З безлічі варіантів можливо без зусиль вибрати відповідний, але декоративна штукатурка стін стане оригінальним, творчим, а також простим способом для початківців. Завдяки своїй фактурі вона привабливо виглядає та не набридає з часом.

Обробка стін декоративною штукатуркою має високі якісні характеристики :

  • це екологічний матеріал, оскільки не містить шкідливих хімічних сполук
  • значно підвищує шумоізоляцію, що дозволяє уникнути використання спеціальних звуконепроникних матеріалів
  • високу стійкість до механічних дій робить догляд простим, а термін служби довгим.

Доступність ціни, а також нескладна технологія виконання робить її достатньо популярною.

Декоративна штукатурка та її різновиди

Внутрішня штукатурка інтер’єру може бути мінеральною, силікатною або латексною залежно від сировини, яка використовується. По виду структури ділиться на:

  • короїд (частіше використовується для зовнішніх робіт)
  • флокову (шовковий ефект)
  • венеціанську (найбільш складний вид, що вимагає професіоналізму)
  • дощик (імітує краплі дощу)
  • скеля (імітація фактури каменю скелі)

Два останні види можна виділити як найбільш поширені й недорогі. Зіпсувати їх практично неможливо, тому таку роботу виконає недосвідчена людина. В якості матеріалу можливо використати фінішну штукатурку на основі цементу або гіпсу і, таким чином, обійтися без купівлі спеціальної суміші. Ідеальним варіантом стане готова шпаклівка, тому що не потребує розмішування вручну. Щоб не зіпсувати бажаний ефект слід уникати м’яких і рихлих сумішей.

Підготовка основи

Для того, щоб декорування виглядало ідеально, необхідно провести підготовку поверхні: ретельно очистити від залишків старого покриття, нейтралізувати щілини, дефекти і проґрунтувати (особливо ретельно для венеціанської штукатурки). Після висихання ґрунтовки розділити робочу площу на зони за допомогою малярного скотчу. Така потреба виникає, якщо окремі ділянки планують оформити інакше.

Цей етап, а також подальші обробні роботи вимагають обов’язкової наявності необхідного інструменту: набір шпателів різного розміру, терка (може бути як з дерева, так і з пластика), кельма, правило, місткість для замісу розчину, окрема місткість для води, металева гладилка. За наявності усього вищепереліченого працювати буде комфортно, а результат порадує око.

Способи нанесення

Розглянемо як наносити найбільш прості за технологією з існуючих:

  1. Скеля. Заздалегідь набравши суміш на гладилку наносимо її на невелику ділянку. Шар має бути не товстим, приблизно 2-3 мм, рівномірно розподіленим по поверхні, інакше фактура виглядатиме грубо. Очищаємо інструмент від залишків матеріалу, щільно прикладаємо до обробленої поверхні. Підводячи нижній край здійснюємо плавні рухи вниз або в сторони й отримуємо необхідний малюнок.
  2. Дощик. Складніший, але ефектніший спосіб. Наноситься під кутом, тому вимагає попередньої розмітки ліній (ширина ділянки дорівнює трьом гладилкам). Клеїмо малярну стрічку, закриваючи нижнім краєм розмітку. Наносимо розчин з верхнього кута завтовшки 3 мм, а завдовжки 1 метр. Для створення малюнка проводимо інструментом знову, злегка його притискуючи. Наступна смуга наноситься з нахльостуванням. Обов’язково слід дотримуватися паралельності, видаляти скотч, якщо досягли його межі.

Професійна допомога

Обробна штукатурка має свої нюанси, завдяки яким можливо зіткнутися з деякими труднощами. Це може бути пов’язано з проблемною основою чи з особливістю подальшої експлуатації приміщення. У такій ситуації краще всього звернутися до досвідчених майстрів, які виконають роботу з урахуванням виниклих проблем.

Компанія Капітель надасть професійну допомогу в ремонтних і будівельних роботах будь-якої складності. Кваліфікована бригада виконає замовлення згідно з обумовленими термінами, враховуючи усі побажання клієнта. Звертаючись до нас, ви можете бути спокійні за красу та якість свого житла. Ми створюємо комфорт і затишок, щоб зайві клопоти не псували Ваше життя!

Ремонт якого приміщення Вас цікавить?
0%

Марія

Менеджер по продажам