Батареї для опалення: чим і як їх фарбувати - Kapitel

Батареї для опалення: чим і як їх фарбувати

Батареї для опалення: чим і як їх фарбувати

Батареї, вони ж радіатори, створюють у будинку тепло та затишок, але це далеко не єдині їх функції. Обігрівальні елементи – важливі предмети оформлення приміщення, адже вони, за рідкісним винятком, – завжди на виду. Але, навіщо ж потрібно їх фарбувати? Існують різні причини:

  • Купівля нової батареї. Чавунні вироби нерідко продаються в нефарбованому вигляді.
  • Вирішили змінити дизайн приміщення або просто зробити ремонт. Завдяки фарбуванню елемент легко впишеться в інтер’єр.
  • Труби й радіатори успішно функціонують протягом тривалого часу. Вони втратили колишню білизну, а фарба місцями облупилася. Подібна ситуація досить типова для старих будинків з батареями-гармошками.

Перш, ніж нанести фарбу на поверхню виробу, потрібно провести певні маніпуляції. При цьому стан основи не має значення. Підготовка потрібна, щоб зберегти рівень тепловіддачі елемента та істотно поліпшити його зовнішній вигляд.

Підготовчі роботи

Чи потрібно очищати батарею? Звісно, так! В тому числі, якщо вона нова, адже навіть коли на радіаторі відсутні іржа та брудні ділянки, обов’язково знайдуться нерівності. Поверхню слід не просто добре зачистити, а й знежирити. При покупці фарби варто також врахувати витрати на труби. Їх не фарбують лише в тому випадку, якщо елементи зроблені з пластику.

Стан батареї, яка успішно функціонує не один рік, буває різним:

  • У деяких випадках фарба на поверхні лежить рівно. На ній відсутні відколи й відшарування. Так, в подібній ситуації не потрібно зачищати елемент, але це – рідкість.
  • На радіаторі є невелика кількість тріщин і практично відсутні місця з відсталим покриттям. Дефектні зони необхідно зашкурить, щоб поверхня стала рівною. Лише потім її можна обробити фарбою.
  • Старе покриття практично повністю оголило залізо. На вас чекає довга робота. Для видалення залишків фарби знадобитися спеціальний розчин або щітка з залізними прутами.

Щоб прибрати іржу, використовують розчинники, які в наш час часто зустрічаються у величезній кількості. Після того, як будуть зроблені всі підготовчі маніпуляції, потрібно ще раз оглянути оброблені ділянки і ретельно:

  • очистити від бруду та пилу;
  • помити;
  • знежирити, наприклад, ацетоном.

Вибираємо фарбу та колір

Батареї, не залежно від виду, зазвичай фарбують в традиційний білий колір, який добре сприймається візуально. Виріб доповнить будь-який інтер’єр, але, якщо задуматися про тепловіддачу, то однозначно, батарея з темним покриттям обігріє квартиру куди ефективніше. Якщо чорний колір буде не дуже вдалим рішенням в інтер’єрі вашого приміщення, потрібно пошукати компромісні варіанти. Коричневий, синій, зелений та їх відтінки – ви легко знайдете альтернативу.

Фарба для батарей повинна відповідати багатьом вимогам, що в першу чергу відноситься до температурного режиму, адже робоча поверхня часом розігрівається до 90оС. Разом з тим важливо, щоб покриття надійно захищало метал від корозії, і не надто змінювало колір в процесі експлуатації. Акрилові емалі краще за інших відповідають даним вимогам. Більш того, вони швидко висихають і створюють рівне покриття та не лякають споживача різкими запахами.

Як правильно пофарбувати батарею

Чисту й оброблену поверхню ґрунтують, щоб гарантувати оптимальне зчеплення фарби. Від ґрунтовки залежить наскільки гарною буде тепловіддача радіатора. Оптимально, якщо вона зможе захистити від корозії.

Батареї найзручніше фарбувати пензликами, але не в гарячому вигляді, інакше ризикуєте не просто посилити запах барвника. Покриття, швидше за все, засмутить тріщинами та нерівностями. Починайте фарбувати зверху вниз і, спочатку всередині, а потім зовні, щоб не зіпсувати вже оброблені ділянки. При цьому бажано нанести 2 шари фарби, дотримуючись необхідних інтервалів, щоб поліпшити тепловіддачу і зовнішній вигляд батарей. Фарбуйте їх після заміни шпалер, попередньо постеливши тканину або папір на підлогу, щоб захистити її від позапланового ремонту.

Насправді, у фарбуванні батарей немає нічого страшного і жахливого. Потрібно просто виконати всі операції ретельно й акуратно, а також правильно вибрати матеріал, і не допустити порушення технології. Щоб уникнути прикрих помилок в ремонті спальні, дитячої або іншої кімнати, варто скористатися послугами професіоналів. Компанія Капітель – зробить ремонт швидко та доступно, не залежно від обсягу планових робіт і ступеня їх складності.

Обговоріть всі запитання з персональним менеджером

Залишіть заявку або напишіть у месенджери, щоб наш менеджер відповів на всі запитання