Львів, вул. Івана Пулюя, 40, Україна
c ПН до ПТ з 9.00 до 19.00

Автономне електричне опалення квартири, будинку

Періодичне підвищення цін на теплову енергію змушує людей замислитися над її ефективним використанням. Особливе місце у списку невиправдано високих витрат належить центральному опаленню в багатоквартирних будинках. Власники квартир все частіше звертаються в проектно-будівельні організації за монтажем автономної опалювальної системи.

Велике зростання таких заявок було зафіксовано в опалювальному сезоні 2017-2018 років. Фахівці з енергетики вважають, що зимовий сезон 2018-2019 року покаже ще більш високу динаміку відключення від систем центрального опалення.

Автономне опалення – з чого починати?

При бажанні перевести власне житло на автономне опалення необхідно, в першу чергу, вирішити три нагальні питання:

 1. Отримати дозвіл на відключення квартири від системи центрального опалення.
  На жаль, бюрократія в нашій країні все ще сильніше за здоровий глузд. Вирішити це питання виходить далеко не скрізь і не завжди. Однак, все ж варто не залежати від невиправдано високих тарифів. Запасіться терпінням, вивчите перелік документів, необхідних для отримання дозволу і починайте. Світло в кінці тунелю точно є! Дорогу здолає той, хто йде!
 2. Вибрати між системами водяного та електричного автономного опалення.
  У нечисленних випадках застосування автономного водяного опалення в квартирі все ж можливо. Зауважимо, що цей вид опалення економніше електричної системи в процесі експлуатації. Однак, в більшості випадків, автономне водяне опалення є неприйнятним рішенням в багатоквартирному будинку. Порівняння існуючих, на сьогодні, систем опалення виходить за рамки даної статті. Потрібну для прийняття рішення інформацію ви легко знайдете за посиланням.

Реалізація електричної системи автономного опалення значно простіше в технічному плані. Чого тільки варті системи вентиляції та димоходів для опалення газового …

 1. Провести аналіз існуючої системи електропостачання будинку на основі будівельної документації та договору з організацією, що поставляє в будинок електроенергію.

Слід звернути пильну увагу на фактичний стан електромережі. Часто деклароване не відповідає дійсності. У старих частинах міста, наприклад, у Львові, стара мережа є настільки зношеною, що для введення в експлуатацію автономної системи електричного опалення в окремій квартирі необхідно замінити електромережу в усьому будинку. Домогтися цього можна. Однак слід зважити власні можливості і майбутні витрати в співвідношенні з очікуваним результатом.

Види автономного електро опалення

Технічний прогрес на місці не стоїть. На зміну старим електрообігрівачам приходять нові, економні і високоефективні прилади. Для правильного вибору між існуючими на ринку системами електричного опалення слід вибрати між:

 • обігрівачами масляними;
 • інфрачервоними обігрівачами;
 • конвекційними нагрівачами (конверторами);
 • електричними котлами.

Зупинимося докладніше на кожному з них:

 1. Масляні обігрівачі – прилади, що, за зовнішнім виглядом, нагадують звичайні батареї центрального опалення. Тільки всередині них не вода, а спеціальне масло, що нагрівається, за допомогою тена, до температури 100 оС -150 оС.
  Масляні радіатори нагрівають повітря навколо себе. Вони здатні швидко обігріти приміщення, але так само швидко воно і вистигає при відключеному опаленні. Крім того, експлуатація масляних радіаторів вимагає особливої ​​обережності. Поверхня, нагріта до 100 оС, може легко обпекти необережного користувача, дітей або домашніх тварин.
 2. Інфрачервоні обігрівачі – останнє слово нагрівальної техніки.
  Подібно до Сонця вони нагрівають не повітря, а предмети навколо себе. Обігрів при цьому відбувається не за рахунок ультрафіолетових, небезпечних для здоров’я, а інфрачервоних, абсолютно безпечних променів світлового спектру.
  Приміщення нагрівається трохи довше, але і тепло в ньому утримується значно ефективніше.
  Крім того, інфрачервоні обігрівачі мають високі показники ККД. Випускаються вони в найрізноманітніших дизайнах (найчастіше у вигляді панелей), здатних задовольнити найвибагливіший смак.
 3. Конвекційні обігрівачі – надійний, перевірений часом варіант.
  Конвектори широко використовуються у виробничих і житлових приміщеннях з кінця минулого століття. У їх конструкції також присутній тен і вони також нагрівають навколишнє повітря. Конвектори мають більший ККД ніж масляні радіатори. Але вони і більше сушать повітря в приміщенні. При їх використанні не зайвим буде застосування додаткових зволожуючих систем.
 4. Електричний котел – альтернативна заміна іншим видам котлів. Основні особливості:
  • не вимагає вентиляції і димоходу;
  • простий в обслуговуванні;
  • працює безшумно.

Принцип дії – той самий електричний тен. При використанні опалювального приладу цього виду обігрів фактично залишається водяним, так як котел нагріває воду, що проходить по трубах всередині нього. Це гарантує комфортний мікроклімат в квартирі.

Сучасні електричні котли, при правильній їх установці, за продуманої схеми енергозабезпечення мають ККД до 98%. Електричні котли стають особливо актуальними в комбінації з використанням двотарифного (багатозонного) лічильника електроенергії, який обраховує різну вартість електроенергії вдень і вночі.

За фаховою установкою електричного котла і консультаціями, пов’язаними з його подальшим обслуговуванням, звертайтеся в компанію «Капітель». Зверніть увагу і на терміни гарантійної експлуатації, які надає наша компанія. Ремонт котла – справа клопітка і дорога. Не забувайте приказку: «Скупий платить двічі».

Замість післямови

Яке б автономне електричне опалення квартири ви не вибрали, воно буде ефективніше і вигідніше центрального опалення. Ми б порадили звернути увагу на інтеграцію декількох обігрівальних елементів в загальну опалювальну систему. Це особливо ефективно у великих квартирах.
У деяких випадках нашим фахівцям вдається досягти економії енерговитрат на 30 і навіть 50%. Звичайно, слід подбати і про теплоізоляцію квартири в цілому: утеплити двері, вікна і стіни приміщення, ліквідувати мости холоду, продумати зони опалення та порядок їх роботи в комбінації з терморегуляторами.

При правильній організації автономного електричного опалення квартири окупність системи складе від 3-х до 5-ти років при цінах опалювального сезону 2018- 2019 років.

Ремонт якого приміщення Вас цікавить?
0%

Марія

Менеджер по продажам