Акрилові фарби: склад, особливості, види - Kapitel

Акрилові фарби: склад, особливості, види

Акрилові фарби: склад, особливості, види

Акрилові фарби були і залишаються найпопулярнішими з лакофарбових матеріалів. Попит на них легко пояснити високою стійкістю та можливістю взаємодії з різними поверхнями. Матеріал легко наноситься і досить швидко висихає. Він не втрачає характерних якостей досить тривалий час.

Акрилові фарби купують для оформлення фасадів та внутрішньої обробки стін, стель, підлоги, навіть скла та меблів. Придбати матеріал можна у будь-якому кольорі, а змішавши кілька різновидів легко отримати дуже незвичайний відтінок. Акрилова фарба має середню густоту. Вона однорідна і чудово лягає на поверхню. При правильному нанесенні формує рівне покриття. Матеріал не тече, не смугується і добре зафарбовує підлогу, стіни і т.д. Йому не потрібні особливі умови для роботи.

Акрилову фарбу часто вибирають для ремонту дитячих кімнат, адже вона абсолютно безпечна в експлуатації. Матеріал пропускає повітря, але не вологу, запобігаючи появі вогкості та грибка. Стійке фарбування здатне зберігатися до 12 років. Воно не втратить яскравість під впливом сонячного світла і фактично дозволить заощадити на ремонті, максимально відсунувши його часові рамки.

Склад акрилової фарби – одна з її найважливіших переваг. У ньому відсутні шкідливі та токсичні елементи. Фарбуючий матеріал аж ніяк не впливає на здоров’я. З ним можна працювати без використання засобів додаткового захисту. Респіратор буде доречним лише під час використання аерозольного розпилювача.

Склад акрилової фарби може змінюватись. Зазвичай вона включає такі компоненти:

  1. Сполучна основа.

Поєднує всі складові в єдине ціле. Полімерний матеріал добре розчиняється у воді. Зроблений він із акрилової смоли.

Сполучна основа також впливає на стійкість кольору та утримує фарбу на поверхні. Від її якості залежать характеристики готового матеріалу.

  1. Акрилові наповнювачі.

Вони забезпечують рівномірність кольору, але головне завдання речовин – покращення захисних властивостей фарби та підвищення рівню зчеплення з обробленою поверхнею.

  1. Пігменти.

Надають матеріалу потрібний відтінок. Мають вигляд порошку, який розчиняється у сполучній речовині. Можуть відрізнятись походженням.

  1. Додаткові елементи.

Використовують для покращення якостей готового матеріалу, наприклад, вони можуть підвищити вологостійкість або зробити фарбу матовою. Обов’язково зверніть увагу на її склад, перш ніж зробити замовлення.

Різновиди акрилової фарби

Акрилові фарби є універсальними. Вони добре підходять для внутрішніх і зовнішніх робіт, для обробки різних поверхонь. Найбільшою популярністю у будівельній сфері користуються такі різновиди:

  • декоративна;
  • фасадна;
  • інтер’єрна.

Інтер’єрна акрилова фарба

Для внутрішніх робіт оптимально підходить матеріал на водній основі. З його допомогою можна створити яскраве покриття для підлоги, стін та стелі. Акрилова фарба добре лягає на плінтуси з пінопласту чи пластику, на колони та інші декоративні елементи.

На стелі гарно виглядає матове покриття. Щільний шар матеріалу приховує незначні дефекти. Його можна використовувати замість штукатурки або наносити на листи гіпсокартону.

Фарба для шпалер поступово забарвлює основу, та не псує, але її слід наносити на щільний, не на звичайний, паперовий варіант. Для ремонту у ванній або на кухні оптимально підійде засіб, який формує покриття, що миється. Його доцільно вибирати для будь-яких приміщень із високою ймовірністю забруднення чи підвищеною вологістю.

Декоративна фарба

Її купують для фарбування меблів та створення малюнків на стінах. Виробники пропонують дуже цікаві варіанти. Популярністю користується фарба з перламутром та блискітками, але найбільш актуальною залишається саме глянсова.

Фасадна акрилова фарба

Фарба для зовнішніх робіт добре взаємодіє з деревом та бетоном, з металевими поверхнями. Вона створює рівномірне, візуально привабливе покриття. Для нього характерна підвищена водо- й світлостійкість, несприйнятливість до атмосферних явищ у вигляді опадів та сильного вітру.

У фасадної фарби відзначають високий рівень адгезії. Вона дуже зносостійка, але застосування закріплювача не буде зайвим. Останній абсолютно прозорий і не змінює існуюче забарвлення, але підвищує тривалість експлуатації покриття.

Фахівці з компанії Капітель розроблять дизайн вашого житла – практичний і затишний, у будь-якому стилі. Ми візьмемо на себе вирішення всіх проблем, пов’язаних із реалізацією ремонтних робіт, у тому числі й купівлю фарби. Озвучте свої уподобання й отримайте бажаний результат у чітко обумовлені терміни.

Обговоріть всі запитання з персональним менеджером

Залишіть заявку або напишіть у месенджери, щоб наш менеджер відповів на всі запитання