Акрилові фарби: переваги, недоліки та правила нанесення - Kapitel

Акрилові фарби: переваги, недоліки та правила нанесення

Акрилові фарби: переваги, недоліки та правила нанесення

Акрилові фарби вже давно перейшли з розділу новинок до матеріалів, які були використані у ремонті багатьма людьми та витримали перевірку часом. З чим пов’язана їхня популярність? Фарби мають масу переваг:

  • швидке висихання, до 2 годин;
  • гарне розподілення на поверхні, тобто, – достатньо економічні витрати матеріалу;
  • несприйнятливість до ультрафіолету, опадів, різних погодних явищ;
  • пожежна безпека (у складі відсутні легкозаймисті компоненти);
  • висока зносостійкість сформованого покриття;
  • доступність – прийнятна вартість робить їх дуже привабливими в очах споживача.

У складі акрилових фарб відсутні токсичні речовини. Вони не мають запаху та абсолютно прості у застосуванні. Очищення інструментарію також не створить складнощів, достатньо прибрати залишки матеріалу та обмити щітки або валик водою.

Акрилові фарби високої якості ретельно протестовані та забезпечені відповідними сертифікатами. Чи є недоліки такого популярного матеріалу? Він має велику кількість позитивних характеристик. Серед негативних можна назвати такі:

  1. Токсичність.

Стривайте, але ж у складі фарби відсутні шкідливі речовини? Правильно, їх там бути не повинно, проте деякі виробники все ж таки додають аміак та інші небезпечні компоненти, тому так важливо вивчити інформацію на упаковці перед безпосереднім придбанням товару.

  1. Проблеми у виборі кольору.

Продукція із різних партій часто має не зовсім ідентичні відтінки. Особливо складно підібрати колір, якщо він став результатом компонування двох основ.

В цілому ж недоліки виглядають не критично, хоча іноді навіть плюси набувають негативних якостей. Справа в тому, що фарба швидко сохне, тобто, продукт у відкритій банці приблизно через 6 годин здатний втратити властиві йому характеристики. Його можна реанімувати за допомогою холодної води, якщо рідина на той час випарувалась не повністю.

Правила роботи з акриловою фарбою

Розібратися з особливостями роботи вкрай бажано ще до придбання матеріалів, щоб уникнути у подальшому. Для початку, разом із фарбою слід купити щітки з натуральним ворсом або валики з бавовни. Вони мають бути зручними. Якщо замовили велику тару, знадобиться і невелика ємність. Працювати із маленькою банкою зручніше. Крім того, це дозволить уникнути пересихання матеріалу у рідній упаковці.

Деякі помилки здатні зіпсувати всю роботу. Наприклад, розбавляючи фарбу водою, виконавець роботи не зможе знизити насиченість кольору. Для цієї задачі необхідний спеціальний склад на акриловій основі. Не дасть бажаного результату і спроба отримати бажаний відтінок при змішуванні двох фарб. Це можливо, але тільки на попередньому етапі, до моменту додавання води.

Перед початком роботи очистіть та знежиріть поверхню. Також не буде зайвим нанесення ґрунтовки. Рівна й суха основа – запорука гарної адгезії. Відсутність вологи рекомендується перевіряти за допомогою паперової серветки.

Якщо поверхня в нормі, необхідно підготувати весь інструментарій, який може знадобитися в процесі роботи, щоб не витрачати додатковий час на його пошуки, адже матеріали схильні до швидкого висихання. Працювати краще за температури від +5 до +20ОС, виправляючи в процесі всі існуючі недоліки. Валиком зручно обробляти великі ділянки, а щітки здатні допомогти при фарбуванні важкодоступних поверхонь.

Скільки шарів потрібно для створення ідеального покриття? Перший наносять, щоб обробити всю необхідну поверхню, а другий – дозволить довести її до ідеалу. Наносити матеріал можна лише після повного висихання основи. Інакше результат роботи засмутить появою плям. Також слід врахувати, що маніпуляція з глянсовою фарбою потребує граничної акуратності. При нанесенні матової, переходи будуть менш помітні, але не зашліфована вчасно поверхня обов’язково виявить свої недоліки при гарному освітленні.

Вибирайте акрилові фарби для ремонту, щоб реалізувати найнеординарніші кольорові рішення. Матеріал порадує своєю стійкістю та доступністю. Ви обов’язково оціните його в процесі експлуатації, як і функціональність ремонту від компанії Капітель.

Обговоріть всі запитання з персональним менеджером

Залишіть заявку або напишіть у месенджери, щоб наш менеджер відповів на всі запитання